Wydarzenia Caritas Diecezji Toruńskiej
2012 r.

1) 8 lutego, godz. 11.00, Teatr Baj Pomorski finał akcji Warto być bohaterem z okazji Światowego Dnia Chorego

Podczas tej uroczystości przekazujemy środki pieniężne chorym i niepełnosprawnym dzieciom. Fundusze pochodzą ze zbiórki (w tym roku zebrano 13 000 zł), będącej integralną częścią akcji Warto być bohaterem, której celem jest zmotywowanie dzieci i młodzieży do pozytywnych postaw. Uczestnikami finału będzie 300 uczniów – przedstawicieli szkół, biorących udział w akcji. W ich obecności w sumie przekażemy pięciorgu dzieciom na leczenie i rehabilitację 20 000 zł

2) 23-25 marca, Centrum Wolontariatu w Przysieku

Rekolekcje Wielkopostne dla opiekunów Szkolnych Kół Caritas

3) 24 marca, ok. 10.00, Stadion Miejski - Nordic walking, czyli okaż sobie miłosierdzie

Akcja skierowana jest do seniorów w regionie i polega na nieodpłatnym przekazaniu uczestnikom sprzętu nordic walking oraz wspólnym przemarszu pod pomnik Jana Pawła II. Aby otrzymać kije nordic walking, trzeba wypełnić kupon zamieszczony w prasie. Przedsięwzięcie zachęca do aktywności fizycznej, która poprawia kondycję i sprawia, że bez względu na wiek możemy cieszyć się dobrym samopoczuciem i aktywnością na świeżym powietrzu.

4) 12 kwietnia, godz. 18.00, Dwór Artusa - XX-lecie Caritas Diecezji Toruńskiej + finał akcji "20 litrów krwi na XX-lecie Caritas"

(15 kwietnia – finalny moment obchodów we wszystkich parafiach diecezji toruńskiej i wręczenie legitymacji wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas nowym członkom)

5) 15 kwietnia - diecezjalne obchody w każdej parafii Święta Miłosierdzia Bożego + wręczanie legitymacji nowym członkom Szkolnych Kół Caritas

6) 26 maja, godz. 10.00, teren Aeroklubu Pomorskiego - Festyn z okazji Dnia Dziecka "Bądźmy razem" dla 15 000 osób i jego integralne części:

- Serce dla mamy - bicie rekordu Guinnessa w ułożeniu serca dla mamy z największej ilości osób (będzie strona www.sercedlamamy.pl ) – chcemy pobić rekord z 2010 r., kiedy to w Meksyku serce ułożyło 11 166 osób;

- Bieg dla Janka Muzykanta – bieg solidarnościowy, w którym wezmą udział uczestnicy festynu oraz 1000 biegaczy wyczynowych

- "Podaruj Kroplę Miłości" - punkt kulminacyjny kampanii, zachęcamy jak największą grupę osób do oddania krwi,

- rekreacja dla najmłodszych uczestników festynu - oprócz zabawy, na którą składają się ogromne dmuchane zamki, zjeżdżalnie, mnóstwo stanowisk sportowych i konkursowych oraz innych atrakcji, każdy uczestnik otrzyma posiłek i paczkę z łakociami

7) wrzesień - Jestem widoczny, jestem bezpieczny

Ta akcja prewencyjna organizowana jest we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, Komendą Miejską Policji, Strażą Miejską w Toruniu i Toruńską Grupę Ratownictwa PCK po raz czwarty i polega na działaniu prewencyjnym, edukacyjnym i wychowawczym oraz na bezpłatnym przekazaniu kamizelek odblaskowych najmłodszym mieszkańcom regionu. Jej celem jest podniesienie poziomu świadomości dzieci w kwestii bezpiecznych zachowań na drodze oraz wykształcenie nawyku noszenia kamizelek odblaskowych. Przedsięwzięciu towarzyszą interesujące zajęcia z zakresu prewencji, prowadzone w specjalnie na ten cel utworzonym przez toruński WORD miasteczku drogowym w Przysieku.

8) 1 grudnia, godz. 11.00, TOR-TOR - Inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

Jej celem jest promowanie pozytywnych postaw młodzieży oraz radosne rozpoczęcie ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
Wydarzenie to gromadzi 3000 uczniów. Jest ono również zlotem liderów wsparcia rówieśniczego, czyli spotkaniem, umożliwiającym integrację i wymianę doświadczeń młodzieży działającej w grupach rówieśniczych. Zaakcentujemy na nim działalność edukacyjną i profilaktyczną wolontariuszy, dziękując im tym samym za zaangażowanie.

9) 16 grudnia, godz. 15.00, Kościół Garnizonowy - Koncert Świąteczny w wykonaniu Jerzego Połomskiego.

Podczas tej uroczystości podsumujemy roczną działalność Caritas Diecezji Toruńskiej i wręczymy statuetki Cor Bonum zasłużonym w obszarze działalności charytatywnej.