REKOLEKCJE DLA OPIEKUNÓW SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS
30.01.17

Serdecznie zapraszamy wszystkich Opiekunów Szkolnych Kół Caritas na rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w Ośrodku Szkoleniowym Caritas Diecezji Toruńskiej w Przysieku w dniach: 17-19 marca br. Rozpoczynamy w piątek obiadem o godz. 16.00. Tegoroczne dni skupienia poprowadzi ks. dr Dawid Wasilewski. Zapisy przyjmujemy e-mailem: torun@caritas.pl

Niech żyje bal...- ŚDS w Chełmnie
25.01.17

W dniu dzisiejszym uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Diecezji Toruńskiej w Chełmnie bawili się z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola Calineczka na balu karnawałowym. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek,  były wróżki, księżniczki,  rycerze, piraci, Spider-Mani ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Wystrój sali, który przygotowali uczestnicy  placówki wprowadził w entuzjazm, w radosny nastrój oraz zachęcił wszystkich do wspólnej i wesołej zabawy. Na tą wyjątkową okazję Pani Dyrektor Przedszkola Ewa Utrata zaprosiła do prowadzenia balu aktorów z Krakowa, którzy zachęcali wszystkich do wspólnej zabawy. Dzieci i uczestnicy świetnie się bawiły, a uśmiech nie znikał im z buzi, mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom  i naszym uczestnikom  spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, a to było głównym celem tego balu.

Bardzo dziękujemy za mile spędzony czas z przedszkolem Calineczka.

Kolejny bal karnawałowy już za rok .

Ewa Nowaczek

Kolęda
17.01.17

W dniu 12 stycznia w Bursie Akademickiej Caritas Diecezji Toruńskiej w Przysieku odbyła się wizyta duszpasterska Księdza Biskupa Andrzeja, któremu towarzyszył Ksiądz Biskup Józef. Studenci otrzymali noworoczne błogosławieństwo i wspólnie modlili się, prosząc o wstawiennictwo Ducha Świętego. Wizyta odbyła się w akompaniamencie radosnego śpiewu kolęd.

Studia do najpiękniejszy dla nas, studentów, okres w życiu, kiedy zawiązują się największe przyjaźnie i kształtujemy swoje charaktery. To czas, który spożytkowany w odpowiedni sposób, pozwala rozwinąć skrzydła w dorosłym życiu i stawiać czoła kolejnym wyzwaniom.

Miejscem, które sprzyja studiowaniu, jest właśnie Bursa Akademicka w Przysieku, gdzie możemy jeszcze przyjąć 6 osób. Studentów chętnych do zamieszkania w tym przyjaznym akademiku prosimy o kontakt pod numerem: 609 121 352.

Jakub Drzazgowski

Finał akcji "Warto być bohaterem"
13.01.17

Przed nami finał akcji Warto być bohaterem, która od dziewięciu lat uwrażliwia uczniów na potrzeby chorych i niepełnosprawnych rówieśników. W tym roku uroczystość odbędzie się w dniu 16 lutego o godz. 11.00, kiedy to wręczymy czeki chorym i niepełnosprawnym dzieciom. Do Teatru Baj Pomorski zapraszamy delegacje z 54 szkół, które wzięły udział w tegorocznej edycji akcji. Zgłoszenia przyjmujemy e-mailem: torun@caritas.pl

Jasełka dla uczestników ŚDS w Chełmnie w wykonaniu dzieci
10.01.17

W dniu dzisiejszym uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Diecezji Toruńskiej w Chełmnie odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Brzdąc (grupa Sówki) w celu zaprezentowania jasełek. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Całej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama kolęd i pastorałek różnych wykonawców. Na koniec dzieci kolędowały wspólnie z uczestnikami placówki.

Ewa Nowaczek