Informacja o rozstrzygnięciu postępowania (zapytania ofertowego 03/OF/2016)
28.10.16

Brodnica 16 września 2016 r.

 

W toku postępowania dot. świadczenia wsparcia psychologicznego dla uczestników projektu „Więcej miejsc, więcej rozwiązań” wpłynęły dwie oferty.

 

Postępowanie zakończyło się wyborem wykonawcy zlecenia:

 

 

 

"Prywatny Gabinet Psychologiczny Danuta Tyburska, ul. Wczasowa 74, 87-300 Brodnica"

 

 

 

Oferta uzyskała po 15 punktów w odniesieniu do części I i części II zamówienia oraz 14,23 pkt. w odniesieniu do części III zamówienia.

 

Umowa z wyłonionym wykonawcą zostanie podpisana w terminie do 20 września 2016 roku.

 

Na wniosek wykonawcy, który złożył ofertę, wnioskodawcy udostępniony może być protokół postępowania o udzielenie zamówienia, przy czym udostępnienie nie dotyczy ofert złożonych w postępowaniu [zgodnie z wymaganiami dla postępowań realizowanych w oparciu o „zasadę konkurencyjności” opisanymi w „Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020” (z 15 kwietnia 2015 roku)].

 


Szkolne Koło Caritas w akcji
28.10.16

107 Szkolne Koło Caritas " Gorące Serduszko " działa przy Szkole Podstawowej nr 27. Nasi wolontariusze uczestniczą w wielu akcjach Caritas. Co roku otrzymujemy certyfikat Szkoły Budującej Wrażliwość Społeczną. Tegoroczną zbiórkę w akcji Warto być bohaterem rozpoczęliśmy "słodkim" Tygodniem Papieskim. Dzieci piekły kremówki oraz rozprowadzały je, aby pozyskać fundusze na pomoc Krzysztofowi Lewandowskiemu. Od wielu lat nasze wsparcie dociera również do Zambii. Pomagamy tam dziewczynce z domu dziecka. Dzięki przekazywanym przez uczniów co miesiąc środkom dziecko ma szanse uczyć się i rozwijać swoje zainteresowania. 

Ponadto wolontariusze od 2006 roku opiekują się grobem byłego proboszcza parafii w Kaszczorku. Dzieci w ciągu roku zapalają tam znicze i zanoszą kwiaty. 

 

 Beata Wilmanowicz Pokój dla Bartka
26.10.16

       Dystrofia mięśniowa przykuła do wózka inwalidzkiego 17-letniego Bartka z Kurkocina. Choroba ta ciągle postępuje, utrudniając chłopcu wykonywanie codziennych czynności. Bartek lubi historię i mecze piłki nożnej. Kibicuje Legii Warszawa. Gdyby nie choroba, sam grałby na boisku.

            Bartek ma brata i siostrę oraz wspaniałą mamę, która bohatersko walczy o szczęście rodziny. Pani Jagoda Zielińska z pomocą ludzi dobrej woli oraz przy wsparciu Caritas Diecezji Toruńskiej najpierw wyremontowała łazienkę, dostosowując ją do potrzeb chorego syna, a ostatnio pokój dla Bartka, który został poświęcony przez księdza prałata Daniela Adamowicza.


Jestem wdzięczna
25.10.16

Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam zebrać pieniądze na rehabilitację mojego syna. Łukasz od 17 lat jest przykuty do łóżka. Kiedyś był wysportowanym chłopcem, ale w wieku 16 lat został pobity i od tego czasu wymaga stałej opieki. Rehabilitacja jest bardzo droga, a my żyjemy skromnie i nie wystarcza na wszystko. Dzięki platformie pomagam.caritas.pl udało się zebrać kwotę ponad 30 000 zł, co wystarczy na rok rehabilitacji Łukasza. Nie spodziewaliśmy się takiej hojności. I tyle osób się za nas modliło! Jestem taka wdzięczna…

 

Czesława Dudek


Dzień Pieczonego Ziemniaka w Przysieku
24.10.16

W dniu 10 października uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas w Toruniu obchodzili Dzień Pieczonego Ziemniaka. Spotkanie, które odbyło się w Przysieku,  obfitowało w liczne zabawy, pogawędki z przyjaciółmi oraz wspólne śpiewanie przy ognisku. Nie zabrakło także smacznego poczęstunku – pieczonych ziemniaków, bigosu, kiełbasek i aromatycznej herbaty. Wydarzenie przebiegało przy muzyce w miłej atmosferze, czemu sprzyjała piękna, jesienna pogoda.

 


UWAGA! Zmiana terminu Inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom
19.10.16

Caritas Diecezji Toruńskiej informuje, że z przyczyn od nas niezależnych, został zmieniony termin Inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy. Uroczystość odbędzie się  29 listopada (WTOREK) o godz. 11.00 na lodowisku TOR-TOR. ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Zgłoszenia przyjmujemy emailem na torun@caritas.pl (z podaniem ilości dzieci oraz ilości opiekunów).

 

Dofinansowano ze środków Miasta Toruń.

 

 

Dla wszystkich Nauczycieli
14.10.16

XVI DZIEŃ PAPIESKI „BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA”
12.10.16

 

9 października 2016 r. obchodziliśmy XVI Dzień Papieski pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Jak co roku, od piątku do niedzieli, trwała zbiórka publiczna przeznaczona na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin pochodzących z małych miejscowości. W niedzielę odbyły się główne obchody tego szczególnego święta zorganizowane przez stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W tym dniu na mieszkańców Torunia czekało wiele atrakcji. Od godziny 10.00 do 17.00 na Rynku Staromiejskim już po raz drugi działało „Miasteczko Rodzinne”, na terenie którego rodziny mogły aktywnie spędzić czas. Każdy mógł spróbować swoich umiejętności plastycznych przy czterech specjalnie przygotowanych do tego stanowiskach: IRIS FOLDING, Magiczne Malowanie, Kreatywne orgiami oraz Kolorowa mozaika, które zorganizowane zostały przez Panią Marlenę Prusakowską – pedagoga V Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu oraz wolontariuszy. Wśród atrakcji można było znaleźć również grę „Twister”, mini „Studio Fryzur”, naukę robienia baniek mydlanych oraz figurek z balonów i wiele innych. Uczestnicy zabaw otrzymali nagrody w postaci fundacyjnych gadżetów, krówek i balonów. W „Miasteczku Rodzinnym” odbył się również występ dziewczynek uczęszczających do „Ogniska Wychowawczego” mieszczącego się przy Parafii pw. Miłosierdzia Bożego i św. s. Faustyny w Toruniu, który umilił czas wszystkim uczestnikom. Stypendyści zachęcali przechodniów do zabawy, tańcząc m.in. charakterystyczny dla nich „taniec belgijski”.

W samo południe odbyła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył o. Zbigniew Leczkowski, rektor kościoła akademickiego w Toruniu, a homilię poświęconą tematyce wdzięczności wygłosił ks. Łukasz Skarżyński, wychowawca w Bursie Akademickiej Caritas w Przysieku. Nie zabrakło również przedstawicieli władz ­- p. Zbigniewa Fiderewicza - Zastępcy Prezydenta Miasta Torunia. Refleksją ze zgromadzonymi podzielił się również Wojciech Polak - profesor zwyczajny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dzięki przybyłym gościom, głębokim i poruszającym słowom kapłana oraz obecności stypendystów odznaczających się żółtymi chustami, Msza Święta miała charakter niezwykle podniosły i uroczysty. Dziękujemy Stowarzyszeniu Promisja za uświetnienie Mszy Św. wspaniałym występem muzycznym. Tuż po niej, w rytm muzyki granej przez Orkiestrę Dętą Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury prowadzoną przez Pana Jerzego Derkowskiego odbył się pochód pod pomnik św. Jana Pawła II. Stypendyści przywołali piękne słowa Ojca Świętego, realizujące tegoroczne hasło Dnia Papieskiego, przypominające wszystkim, czym jest miłosierdzie oraz jak ważną pełni rolę w życiu każdego człowieka, jak i całego narodu. Przedstawiciele władz miasta, reprezentanci szkół oraz środowisk lokalnych złożyli wieńce i zapalili znicze. Na znak jedności i miłości do św. Jana Pawła II wszyscy zaśpiewali ukochaną przez Niego „Barkę”.

Niedziela poprzedzająca wybór Karola Wojtyły na papieża była tego roku szczególna, ponieważ nawiązywała do ogłoszonego przez Papieża Franciszka Roku Miłosierdzia. Mimo pochmurnej pogody, stypendyści potrafili znaleźć sposób, by rozgrzać i poruszyć serca wielu ludzi, rozmawiając z nimi, bawiąc się, tańcząc i przekazując życzliwość oraz miłość, która cały czas rozpala ich serca na myśl o swoim patronie - świętym Janie Pawle II.

 

Alicja Danielewska

Pełnomocnik ds. Dnia Papieskiego

w diecezji toruńskiej


Pomoc żywnościowa ruszyła
12.10.16

Caritas Diecezji Toruńskiej zorganizowała w Ośrodku Szkoleniowym w Przysieku kolejne spotkanie dotyczące Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, podczas którego zostały poruszone następujące zagadnienia:

- ewidencja wydawania artykułów spożywczych osobom zakwalifikowanym przez Ośrodki Pomocy Społecznej,

- dostawy artykułów spożywczych do zgłoszonych magazynów (wstępny  harmonogram),

- działania towarzyszące,

- sprawozdawczość.

    Podczas dwugodzinnej dyskusji rozwialiśmy wszelkie wątpliwości związane z prowadzeniem programu żywnościowego. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele jednostek Caritas (OPL), którzy koordynują działania związane z POPŻ. 


Inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2016 - 29 listopada, godz. 11.00, Lodowisko TOR TOR
07.10.16

Szanowna Dyrekcjo,

Drodzy Nauczyciele,

Kochani Uczniowie

 

Caritas Diecezji Toruńskiej tradycyjne organizuje Inaugurację Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, która odbędzie się 29 listopada (PIĄTEK) o godz. 11.00 na lodowisku TOR TOR w Toruniu.  Przygotowujemy dwugodzinny program artystyczny z pokazami łyżwiarskimi w wykonaniu klubów sportowych oraz występami wokalnymi młodzieży.

Zgłoszenia przyjmujemy emailem: torun@caritas.pl (z podaniem ilości dzieci oraz ilości opiekunów). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń. Serdecznie zapraszamy!

Zachęcamy wszystkich uczestników Inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom do włączenia się w pomoc osobom potrzebującym, szczególnie dzieciom w formie podarowania maskotek i zabawek. Prosimy przynosić rzeczy nowe. Prezenty będzie można złożyć podczas uroczystości 29 listopada br. w korytarzu Lodowiska TOR TOR obok stanowiska Wojska. DZIĘKUJEMY ZA WSZELKĄ POMOC!

Szczegółowy program uroczystości wkrótce będzie dostępny na www.torun.caritas.pl oraz facebook.com/caritas.torun   

 

Dofinansowano ze środków Miasta Toruń.Inauguracja działalności SKC przy SP nr 11 w nowym roku szkolnym
05.10.16

„Bądźcie  świadkami Miłosierdzia”

W dniach 29-30 września 2016r  młodzi wolontariusze  ze Szkolnego Koła Caritas  przy Szkole Podstawowej nr 11 w Toruniu uczestniczyli w wyjazdowym spotkaniu  w  Zamku Bierzgłowskim.  Celem spotkania była inauguracja działalności Koła w nowym roku szkolnym . Program wyjazdu był bardzo bogaty w wydarzenia.  Przede wszystkim była to integracja grupy poprzez wspólną modlitwę, spacery po przepięknej okolicy, gry sportowe, ognisko, wspólne przyrządzanie i spożywanie posiłków.

 Członkowie Koła uczestniczyli w warsztatach,  gdzie wspólne zastanawiali się nad zagadnieniami dotyczącymi wolontariatu  ( kim jest wolontariusz, jakie powinien posiadać cechy, gdzie może pracować,  co daje i co otrzymuje będąc wolontariuszem).  Innym zagadnieniem poruszanym podczas  spotkania była postawa miłosiernego Samarytanina i jakie wzorce może czerpać  z tego wolontariusz. Warsztaty te były nawiązaniem do Roku Miłosierdzia obchodzonego w Kościele. Podczas Mszy św., którą odprawił o.  Jacek Burnus  CSsR , siedemnastu  kandydatom  zostały wręczone legitymacje .  Uczestnicy zapoznali się również  z postacią świętego księdza Zygmunta Gorazdowskiego – patrona Koła i jego dziełami miłosierdzia. Miłym  akcentem były życzenia  dla chłopców w dniu ich święta.

Wszystkim dopisywały dobre humory. Panowała atmosfera życzliwości wobec siebie. Z głowami pełnymi pomysłów rozpoczynamy kolejny rok naszej pracy.

Opiekunowie SKC

                                                                                                                         


XVI Dzień Papieski
04.10.16

 

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wraz z Diecezjalnym Koordynatorem, Ks. Prał. Danielem Adamowiczem zapraszają wszystkich na XVI Dzień Papieski pod hasłem "Bądźmy świadkami miłosierdzia". Obchody tego święta zostały zaplanowane w następującym porządku:

9 października

10.00 – 17.00 Miasteczko Rodzinne na Rynku Staromiejskim

12.00 – Msza św. w Kościele św. Ducha

13.00 – przemarsz do pomnika św. Jana Pawła II

 

13.15 – złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II oraz program słowno-muzyczny w wykonaniu stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Informujemy, że w dniach 6-9 października br. w centrum Torunia, a w niedzielę również we wszystkich parafiach naszej diecezji odbywać się będzie zbiórka pieniężna prowadzona przez stypendystów i wolontariuszy Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrane środki przeznaczone będą na stypendia, dzięki którym młodzi ludzie mogą uczyć się i rozwijać pasje.

 

 

Zaproszenie dla szkół na XVI Dzień Papieski
04.10.16
Zaproszenie do udziału w akcji "WARTO BYĆ BOHATEREM"
03.10.16

 


2016/2017 – ROK WOLONATRIATU

„WARTO BYĆ BOHATEREM”

             Akcja Caritas Diecezji Toruńskiej

 

Caritas Diecezji Toruńskiej, wpisując się w ogłoszony przez Panią Minister Edukacji Narodowej ROK WOLONTARIATU, zaprasza do udziału w akcji „Warto być bohaterem”.

Celem akcji jest budzenie wrażliwości i szacunku dla drugiego człowieka, a także zachęcanie do wolontariatu i pomocy chorym dzieciom. 

Każdorazowo naszemu przedsięwzięciu towarzyszy krótki tekst dydaktyczny, ilustrujący treści i główne idee akcji. W tym roku przedstawimy historię Krzysztofa Lewandowskiego, który uległ wypadkowi komunikacyjnemu i walczy o życie (tekst zatytułowany „Chce zostać lekarzem, aby ratować ludziom życie” znajduje się na www.torun.caritas.pl i facebook.com/caritas.torun oraz w październikowym numerze „Świadectwa”).

       Regulamin

1) Organizatorem akcji „Warto być bohaterem”, w ramach ROKU WOLONTARIATU, jest Caritas Diecezji Toruńskiej.

2) Akcja trwa na terenie szkół do dnia 18 XI 2016 r.

3) Celem akcji jest budzenie wrażliwości i szacunku dla drugiego człowieka, a także zachęcanie do wolontariatu i pomocy chorym dzieciom. 

4) W klasach należy przeprowadzić pogadankę z wykorzystaniem tekstu o Krzysztofie Lewandowskim. Zostanie on umieszczony na www.torun.caritas.pl, facebook.com/caritas.torun oraz w magazynie „Świadectwo”. Historia walki o życie młodego chłopaka będzie punktem wyjścia do dyskusji o otwarciu na otaczający nas świat, o miłości, o relacjach i więziach w rodzinie,
o wolontariacie, a także walce z cierpieniem i budzonej przez nie wrażliwości.

5) Do dnia 18 XI br. prosimy o zorganizowanie różnych działań (kiermaszy, loterii, aukcji, rozprowadzania cegiełek, biletów wstępu na spektakle lub dyskoteki itp.), mających na celu zbiórkę środków pieniężnych, które będą przekazane chorym, niepełnosprawnym i ubogim dzieciom na ich leczenie, rehabilitację lub zakup sprzętu rehabilitacyjnego.

6) Podsumowanie pierwszego etapu projektu nastąpi podczas Inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w dniu 25 listopada br. (PIĄTEK) o godz. 11.00 na toruńskim Lodowisku TOR-TOR. Szkoły, które włączą się w akcję, zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu z 5-osobową (4 uczniów
i 1 opiekun) delegacją. Przyjazd należy potwierdzić e-mailem: torun@caritas.pl lub faksem:
56 674 44 02.

7) Do dnia 22 XI br. prosimy o przesłanie:

            a) zebranych środków pieniężnych na konto:

Caritas Diecezji Toruńskiej, Sz. Bydgoska 1, 87-100 Toruń

28 2030 0045 1110 0000 0064 8240

z dopiskiem „Warto być bohaterem”

b) potwierdzenia ilości wysłanych pieniędzy e-mailem torun@caritas.pl lub faksem
56 674 44 02 z informacjami:

ilu jest uczniów w szkole,

czy 5-osobowa delegacja ze szkoły przyjedzie na podsumowanie akcji w dniu 25 XI na TOR-TOR.

8) Wszystkie szkoły, biorące udział w projekcie otrzymają CERTYFIKAT SZKOŁY BUDUJĄCEJ WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNĄ W ROKU WOLONTARIATU 2016 (najbardziej zaangażowanym szkołom wręczymy go podczas Inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, pozostałym wyślemy pocztą).

9) Uroczysty finał i przekazanie środków dzieciom chorym i niepełnosprawnym odbędzie się najprawdopodobniej 16 lutego 2017 (CZWARTEK) o godz. 11.00 w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu przy ul. Piernikarskiej 9 – zapraszamy delegacje (zgłoszenia przyjmujemy drogą elektroniczną: torun@caritas.pl)

Osoba do kontaktu: Anna Pławińska tel. 668 122 952

 

 

Chce zostać lekarzem, aby ratować ludziom życie
03.10.16

Krzysztof Lewandowski to siedemnastoletni uczeń V Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, pełen pasji, aktywny w środowisku młodzieżowym, realizujący z powodzeniem swoje zainteresowania, zarażający wszystkich wokoło optymizmem i spokojem. Miał marzenia jak każdy nastolatek. Chciał zostać lekarzem. Jako ratownik Harcerskiego Klubu Ratowniczego oraz WOPR-u dwukrotnie ratował innym życie. Zgłosił się jako wolontariusz medyczny Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji. Ma patent żeglarski. Jego pasją jest muzyka, nawet sam komponował utwory, grając je na pianinie i gitarze.

            Niestety marzenia i plany Krzysztofa legły w gruzach, kiedy uległ wypadkowi drogowemu, jadąc ze szkoły skuterem. Najechał na niego rozpędzony samochód,
w wyniku czego chłopak doznał wielu obrażeń wewnętrznych, złamań i uszkodzenia kręgosłupa. Natychmiast po przetransportowaniu do szpitala, przeszedł skomplikowaną operację, podczas której usunięto mu roztrzaskane fragmenty kręgu szyjnego, a także śledzionę. Został ogromny obrzęk mózgu, uszkodzone płuca oraz liczne obicia nerek. Krzysztof trafił na oddział Intensywnej Opieki Medycznej.

            Choć został bardzo szybko trafił do szpitala i został objęty fachową opieką lekarską, przez pół roku od wypadku nie udało się go postawić na nogi. Obrażenia są zbyt poważne. Jednak Krzysztof cały czas marzy o powrocie do zdrowia i o ratowaniu innych... Pomimo zakażenia organizmu sepsą i gronkowcem siedemnastolatek wykazuje się hartem ducha, nie załamuje się w tragicznej sytuacji i każdego dnia podejmuje walkę. Bliscy Krzysztofa, jego rodzina i przyjaciele wspierają go na ile potrafią i  zadają sobie pytanie, skąd on ma tyle siły do walki, tyle odwagi, by się nie bać przyszłości, ale wierzyć, że będzie lepiej, że przyjdzie jutro, które przyniesie poprawę. Krzysztof wierzy, że ludzie są dobrzy i pomogą wrócić mu do zdrowia
oraz odbyć tak potrzebną rehabilitację.

            Przed nami kolejna edycja akcji charytatywnej Caritas Diecezji Toruńskiej „Warto być bohaterem”, w ramach której mamy okazję wyrazić wrażliwość na ludzkie potrzeby i dramaty oraz pokazać, że jesteśmy nieobojętni na losy rówieśników. Zebrane środki zostaną przeznaczone na rehabilitację cierpiącego jeszcze Krzysztofa. On naprawdę wierzy, że jego marzenia sprzed wypadku mogą się jeszcze spełnić.


Program żywienia dzieci Kulczyk Foundation pn. „Żółty talerz”
03.10.16

1 września br. Caritas Diecezji Toruńskiej przystąpiło do realizacji inwestycji społecznej mającej na celu dopełnienie systemu dożywiania dzieci pn. „Żółty talerz”. Jest to wspólny program wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce uruchomiony przez Kulczyk Foundation jako sojusz z pięcioma polskimi organizacjami pomocowymi: Polskim Czerwonym Krzyżem, Bankiem Żywności, Caritas, Towarzystwem Przyjaciół Dzieci oraz Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce.

Realizacja programu przez Caritas Diecezji Toruńskiej polega na zwiększeniu liczby dożywianych dzieci oraz poprawie jakości i intensywności dożywiania w placówkach Caritas. Programem objęto pięć placówek, tj.: Świetlicę Opiekuńczo-Profilaktyczną „Przystań
w Grudziądzu,  Świetlicę Opiekuńczo-Profilaktyczną „Św. Józefa” w Grudziądzu, Ognisko Wychowawcze w Toruniu, Ognisko Wychowawcze w Chełmży oraz Ognisko Wychowawcze w Działdowie. Dzięki realizacji programu „Żółty talerz” każdego dnia dzieci uczęszczające na zajęcia otrzymają pełnowartościowy posiłek. 

Podstawowym celem programu jest dofinansowanie dożywiania dzieci przez zapewnienie zdrowego posiłku dla 150 naszych podopiecznych. Ponadto w ramach realizacji zadania przewidziano przeprowadzenie spotkań informacyjnych na temat zdrowego odżywiania dla rodziców i dzieci, które poprowadzą doświadczeni dietetycy, przeprowadzenie przez wychowawców świetlic i ognisk wychowawczych lekcji wiedzy o zdrowiu i zdrowym odżywianiu oraz przygotowanie plakatów i ulotek promujących zdrowe odżywianie.

Program Żółty Talerz ma przynieść konkretne efekty: zwiększyć liczbę żywionych dzieci, poprawić jakość żywienia, aktywizować lokalne społeczności wokół problemu żywienia dzieci i dostarczyć wiedzy niezbędnej do prawidłowego żywienia najmłodszych. „Żółty Talerz” na terenie Polski to 4 mln zł na żywienie dzieci, które mają zaowocować ponad
1 milionem wydanych posiłków.

Program jest finansowany ze środków otrzymanych od Kulczyk Foundation.