Czerwcowe wydawanie żywności w Chełmnie
20.06.17

   Informujemy, że wydawanie  żywności  z programu POPŻ dla podopiecznych GOPS w Chełmnie i GOPS w Lisewie, zakwalifikowanych do programu, odbędzie się w dniu 20 i 21 czerwca 2017 r. od godz. 9:30-13:30 w Ośrodku Wsparcia Caritas Diecezji Toruńskiej w Chełmnie przy ul. Grudziądzkiej 3A.


PomocZywnosciowa.pdf
Nabór do Bursy Akademickiej w Przysieku
13.06.17

        Informujemy, że od października br. Bursa Akademicka Caritas Diecezji Toruńskiej w Przysieku dysponuje miejscami dla studentów. W tym czasie, kiedy młodzi wybierają kierunki kształcenia, warto przypomnieć, że akademik, mieszczący się na terenie historycznego zespołu pałacowo-parkowego pod Toruniem, stworzony został z myślą o studentach, którzy w otoczeniu wartościowej młodzieży chcą zdobywać wykształcenie. Walorem tego miejsca jest również możliwość radosnego spędzania wolnego czasu, np. na kortach tenisowych czy też podczas wspólnego balu.

Mieszkańcom bursy zapewniamy miejsca w pokojach dwu- i trzyosobowych oraz wyżywienie. Nad chrześcijańskim rozwojem młodzieży czuwa ksiądz wychowawca. Chętnych do zamieszkania w Bursie Akademickiej w Przysieku oraz ich rodziców prosimy o kontakt telefoniczny (56 674 44 03) lub mailowy (torun@caritas.pl).


Dobre Spotkanie
09.06.17

Dnia 8 czerwca 2017 r. Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas w Toruniu gościł przyjaciół ze środowiskowych domów samopomocy Caritas Diecezji Toruńskiej. Tradycyjnie już od kilku lat, w czerwcu, w zielonym otoczeniu Ośrodka Szkoleniowego CDT w Przysieku odbywała się impreza integracyjna Dobre Spotkanie. Pogoda sprzyjała organizatorom, było słonecznie i ciepło i uczestnicy chętnie wzięli udział w drużynowych zawodach sportowych, m.in. slalomie na czas z przeszkodami i turnieju golfa. Ważnym elementem spotkania był plener plastyczny. W tym roku tematem przewodnim zajęć była mozaika z papieru. Powstały piękne, kreatywne prace. Po przyjaznej rywalizacji wszyscy zostali poczęstowani pysznym obiadem, przygotowanym przez panie kucharki z ośrodka szkoleniowego. Nie zabrakło również muzyki, przy której bawili się miłośnicy tańca. Atmosfera imprezy, jak co roku, była bardzo przyjacielska. Humory dopisały wszystkim. Uczestnicy placówek znają się i przyjaźnią od lat, a Dobre Spotkanie to okazja do zabawy, wymiany doświadczeń i wspólnego spędzania czasu.