Pielgrzymka Wspólnoty Caritas – Niepokalanów 2019
04.06.19

     W  dniu 18 maja  br. z samego rana autokar z podopiecznymi Dziennego Domu   Pobytu dla Seniorów Toruńskiego Centrum Caritas   wyruszył w drogę w kierunku Warszawy. Miejscem docelowym był Klasztor Niepokalanów Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (OO. Fanciszkanie),  gdzie miało się odbyć spotkanie pracowników, wolontariuszy i podopiecznych Caritas ze wszystkich diecezji  w Polsce. Niepokalanów powitał nas piękną pogodą, która trwała przez cały czas  pielgrzymki.

 

          Po zarejestrowaniu grupy w siedzibie organizatorów społeczność naszego Domu udała się do Kaplicy Wieczystej Adoracji i Najświętszego Sakramentu, a następnie na Mszę Świętą do Bazyliki wypełnionej pielgrzymami z różnych diecezji.

Po  uroczystej Mszy Świętej z udziałem księży biskupów, księży dyrektorów Caritas Polska oraz kapłanów z przybyłych do Niepokalanowa grup pielgrzymkowych udaliśmy się razem na posiłek, a następnie rozpoczęliśmy zwiedzanie. Seniorzy  odwiedzili Muzeum Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Muzeum Papieskie oraz Muzeum Straży Pożarnej. Nasz pobyt w tym pięknym miejscu zakończyliśmy wspólnym udziałem w Koronce do Miłosierdzia Bożego.

                    Dziękujemy Caritas Polska za możliwość uczestniczenia w tym niezwykłym spotkaniu Wspólnoty Caritas oraz za wspaniałą organizację pobytu. Dziękujemy  za piękne przeżycia i religijne wzruszenia u stóp Niepokalanej.                                                                              

                                                                  W imieniu całej społeczności DDPdS  TC Caritas

                                                                                             Hanna Dobromilska