Festyn Caritas - fotoreportaż (fot. Marcin Szulerecki)
10.06.13

Na sobotni Festyn Caritas z okazji Dnia Dziecka "Bądźmy razem" przybyły tłumy. Pogoda dopisała, a 250 nieodpłatnych atrakcji czekało na najmłodszych uczestników. 10 500 paczek od "Biedronki", 15 000 dzieci i rzesza wolontariuszy to wstępny bilans dziecięcego święta.

Bardzo nam miło...
10.06.10

Wczoraj wieczorem dostaliśmy e-maila następującej treści:

Serdecznie witamy!

My rodzice Jakuba Schuetz jeszcze raz bardzo dziękujemy za przekazane środki finansowe dla naszego syna. Za te pieniądze zakupiliśmy  łóżko rehabilitacyjne z pełnym wyposażeniem, które jest dla syna niezbędne. Jakub ma rehabilitację w domu 3 razy w tygodniu i zakup tego łóżka był piorytetem, aby rehabilitacja mogła przebiegać prawidłowo i była skuteczna. Do listu dołączam zdjęcie łóżka oraz zdjęcie Jakuba i wspólne rodzinne. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ dzisiaj otrzymaliśmy telefon z Kliniki, że Jakub ma się stawić do szpitala na operację 13 września br. Zrobliśmy wielki krok do przodu w leczeniu Jakuba. Pozdrawiamy serdecznie  Dyrektora Caritas Diecezji Toruńskiej ks. prałata Daniela Adamowicza oraz wszystkich pracowników Caritas.

Alicja, Jan i Jakub Schuetz

Po prostu są ogromnie wdzięczni (artykuł z "Nowości")
10.06.08

Organizatorzy Ogólnopolskiego Festynu Caritas „Bądźmy razem” dziękują za pomoc

20 tysięcy osób bawiło się na Ogólnopolskim Festynie Rodzinnym Caritas „Bądźmy razem” w Toruniu. Organizatorzy dziękują tym, którzy im pomogli.

Festyn z okazji Dnia Dziecka, jako jedyny w Polsce, został rozpoczęty Biegiem dla Janka Muzykanta. Wśród ponad 10 tysięcy uczestników byli uczniowie i ich opiekunowie, ale również strażacy, policjanci oraz przedstawiciele wielu środowisk regionu.

Na imprezę na Bulwar Filadelfijski przyjechały dzieci nie tylko z Torunia i okolic, ale również z Elbląga, Działdowa czy Pelplina. Wszyscy zostali poczęstowani obiadem i obdarowani prezentami.

Wydano prawie 4 tony bigosu, 14 tysięcy bułek i tyle samo słodkiego pieczywa. Cały tir wody mineralnej po kilku godzinach był już pusty. Każdy uczestnik otrzymał koszulkę Caritas, płatki oraz batoniki od Toruń-Pacific, a dzieci dodatkowo - paczkę słodyczy od Biedronki. W losowaniu można było wygrać cenne nagrody: laptopa, aparat fotograficzny, dvd, trzy odtwarzacze mp3 oraz 16 rowerów górskich, także komplety pościeli z pierza i telewizor lcd.

Wystąpili Mietek Szcześniak, Anastasis, 30,40/70 (Osiołki) i Tomek Kamiński. Dzieci bawiły się przy 70 stoiskach z atrakcjami.

Festyn współorganizowały: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Urząd Miasta Torunia, a sponsorowali: Biedronka (główny sponsor), Carrefour Toruń, Firma Handlowo-Usługowa Comkon, Erbud, Fabryka Mebli Wuteh SA, GAM, Instal, Krajowa Spółka Cukrowa, Marbud, NOWA Agencja Promocyjno-Reklamowa, Edward Olkiewicz, Pekum Sp. z o.o., Piekarnia Stan-Mar, Andrzej Pietrowski, Polski Puch i Pierze, PZU SA, Ryszard Szymański, Starosta Toruński, Targi Toruńskie, Toruń-Pacific Sp. z o.o., Toruńskie Zakłady Graficzne Zapolex, ThyssenKrupp Energostal SA, Zegart-Farms Sp. z o.o. Do ostatecznego kształtu Festynu przyczynili się: Aeroklub Pomorski, Agencja Gra, BMW M-Power Club, BMW Veteran Club, Dom Harcerza Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Dom Muz Miejska Instytucja Kultury, Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży, Gazeta Pomorska, JuraPark, Mała Rewia Teatr Muzyczny, MOSiR, Pro Misja Stowarzyszenie, Radio Gra, Schola Promyki Maryi, Schola Pueri Vox, Song of Songs Choir, Strzeleckie Bractwo Kurkowe, Teatr Baj Pomorski, TKH ThyssenKrupp Energostal, TV Toruń, TVP 3, Wyższe Seminarium Duchowne, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich i orkiestra dęta z Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali: Komenda Miejska Policji, Maraton Toruński, MPO, MZD, Ochotnicza Straż Pożarna, Państwowa Straż Pożarna, Straż Miejska, TKKF, TGR PCK, WOPR oraz nauczyciele.

„Nowości” sprawowały patronat medialny nad festynem.

Wartość Festynu to kwota około 700 tysięcy złotych, z czego aż 600 tysięcy przeznaczono na podarunki dla uczestników.

- Wszystkim, którzy włączyli się w to wyjątkowe dzieło, jakim jest Festyn Rodzinny „Bądźmy razem”, wyrażamy ogromną wdzięczność - mówi Anna Pławińska z Caritas. - I do zobaczenia 30 maja przyszłego roku!

Uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika Jana Pawła II
10.10.06

W dniu 29 września w Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Toruńskiej przy pięknej pogodzie odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika sługi Bożego Jana Pawła II.

Ceremonii poświęcenia, odsłoniętego przez wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Przysieku, dokonał Ksiądz Biskup Andrzej Suski, Ordynariusz Diecezji Toruńskiej.

Uroczystość uświetnili swą obecnością m.in.: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Waldemar Achramowicz, Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski, Dyrektor Generalny Urzędu Wojewódzkiego Paulina Beger, dyrektorzy szkół i przedstawiciele wolontariatu.

Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 3 w Toruniu.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek do parku przy Bursie Akademickiej.