SŁODKIE SERCE DLA BRATA
29.05.15
   W tym roku na rozpoczęcie (godz. 10.30) jutrzejszego Festynu Rodzinnego Caritas z okazji Dnia Dziecka będziemy układać z wolontariuszy Serce dla Brata, które nawiązuje do projektu Bilet dla Brata, wspierającego przyjazd młodych ze wschodu na Światowe Dni Młodzieży 2016.Wśród wielu łakoci, prezentów, nagród i atrakcji dzieci otrzymają też 18 000 lizaków w kształcie serca z logotypem ŚDM 2016.
 
Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

Już jutro festyn na lotnisku!!!
29.05.15

  Przypominamy, że jutro spotykamy się na Festynie Rodzinnym Caritas z okazji Dnia Dziecka "Bądźmy razem" na terenie Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. Warto być już o godz. 10.00 od strony ul. Łukasiewicza 66 (obszar lotniska w pobliżu Motoareny), bo wspólnie będziemy układać Serce dla Brata, nawiązujące do Światowych Dni Młodzieży. Paczuszki Biedronka będzie wydawać od godz. 11.00. Dla dzieci przygotowaliśmy ponad 300 nieodpłatnych atrakcji. To największe dziecięce święto w regionie. Zapraszamy serdecznie!

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Toruń. Współfinansowano przez budżet Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Festyn zbliża się dużymi krokami
27.05.15

Przygotowania trwają! Dopracowujemy ostatnie szczegóły, aby wszystkie dzieci były radosne i bezpieczne podczas Festynu z okazji Dnia Dziecka "Bądźmy razem". Wczoraj odbyło się spotkanie na terenie Aeroklubu Pomorskiego z przedstawicielami służb mundurowych, instytucji i firm, które współtworzą to szczególne wydarzenie.

 

WAŻNE!

Identyfikatory dla zgłoszonych dzieci będzie można odbierać 30 maja od godz. 9.00 do 10.30 na lotnisku od strony Toruńskiej Akademii Jazdy B. Bacha (tam parkują wszystkie autobusy - ul. Łukasiewicza 66). WAŻNE: NIE WOLNO PARKOWAĆ NA BIAŁEJ PŁYCIE POŚLIZGOWEJ!

 

Od godz. 10.00 rozpoczynamy wspólne układanie Serca dla Brata, które jest dedykowane pielgrzymom ŚDM 2016 z Europy Wschodniej i Zakaukazia. Następnie zapraszamy do uczestnictwa w Biegu dla Rodziny i wspólnej zabawy na głównym placu. 

 

Od 11.00 dla dzieci posiadających identyfikatory będą wydawane paczuszki z łakociami z Biedronki oraz posiłek. 

 

Życzymy miłej zabawy :) 

 


Odbiór identyfiaktorów
25.05.15

Identyfikatory dla dzieci zapisanych indywidualnie na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka "Bądźmy razem" będzie można odebrać w Toruńskim Centrum Caritas 26 maja w godz. 9.00 do 15.00 lub bezpośrednio przed festynem na placu przy Toruńskiej Akademii Jazdy B. Bacha od godz. 10.00 do 10.40

Identyfikatory dla zgłoszeń grupowych można odbierać do czwartku w Caritas Diecezji Toruńskiej w Przysieku w godz. 8.00-15.00 po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym (56 674 44 01).

Zapraszamy wszystkie dzieci na wspólną zabawę już w sobotę!

Wyniki konkursu "Razem z Naturą"
21.05.15

Mamy przyjemność ogłosić wyniki głosowania internetowego konkursu "Razem z Naturą":

1) kategoria fotograficzna:

I miejsce Karolina Kędzierska, Publiczne Gimnazjum w Topólce, 
kl. II

II miejsce Maciej Krajewski, ZS w Boniewie, kl. III Gim.

III miejsce Jakub Bociek, Gimnazjum Akademickie w Toruniu, kl. I b

2) kategoria plastyczna

I miejsce Oliwia Cieślak, ZS w Boniewie, kl. I Gim.

II miejsce Aleksandra Przewięźlikowska, III LO w Toruniu, kl. II e

III miejsce Agata Ciesielska, SP w Raciążku, kl. IV

Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje Emotikon smile 
Zapraszamy po odbiór nagród - APARATÓW FOTOGRAFICZNYCH - na Festyn Caritas Diecezji Toruńskiej, który odbędzie się 30 maja br. na terenie Aeroklubu Pomorskiego. Wręczenie nagród odbędzie się o 13.50 na dużej scenie! Emotikon smile


Nowy przewodniczący Caritas Internationalis
18.05.15

Warszawa, 15.05.2015 r.

 

14.05 na na XX Zgromadzeniu Generalnym Caritas w Rzymie dokonano wyboru nowego przewodniczącego Caritas Internationalis. Został nim kardynał z Filipin Luis Antonio Tagle.

Kardynał Tagle jest pierwszym przedstawicielem kościoła azjatyckiego kierującym Caritas Internationalis. Zastąpił po ośmiu latach kadencji kardynała Rodrigueza Maradiagę z Hondurasu.

Kardynał Tagle przybędzie na zgromadzenie generalne Caritas 16 maja. W rozmowie telefonicznej z przedstawicielami zjazdu kardynał Tagle powiedział: „Dziękuję za zaufanie. Mam ograniczone możliwości, ale z wami i z miłością Jezusa w naszych sercach, w imieniu wszystkich biednych ludzi na świecie, przyjmuję ten wybór ".

Poza wyborem nowego przewodniczącego podczas Zgromadzenia Generalnego Caritas Internationalis tworzone są czteroletnie plany działań w zakresie poprawy jakości życia ubogich, nierówności społecznych, migracji, zmian klimatycznych, głodu oraz ofiar konfliktów.

Trwa głosowanie w konkursie "Razem z Naturą"
14.05.15

Do 17 maja trwa głosowanie na fotografie i prace plastyczne w konkursie "Razem z Naturą"! 
Zagłosuj i Ty Emotikon smile 
To dzięki Waszym głosom zostaną wybrane fotografie na poszczególne miesiące kalendarza 2016 r.! Wystarczy wypełnić ankietę na naszej stronie w zakładce "Razem z Naturą"

PROGRAM FESTYNU
14.05.15

 

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka „Bądźmy razem”

Toruń, Aeroklub Pomorski, 30 maja 2015 r.

 

PROGRAM

 

Od godz. 9.45 (przy Toruńskiej Akademii Jazdy B. Bacha) tańczymy zumbę z Magdaleną Witczak oraz zachęcamy do ułożeniu Serca dla Brata (nawiązującego do pomocy młodym ze wschodu w ramach Światowych Dni Młodzieży) i udziału w  Biegu dla Rodziny.

            Od godz. 10.00 układamy Serce dla Brata – dowodzi st. kpt. Wojciech Wojciechowski.

 

10.30 – Powitanie na pierwszej scenie przy Toruńskiej Akademii Jazdy B. Bacha i ułożenie Serca dla            Brata

10.40 – Bieg dla Rodziny (prowadzący na plac główny, gdzie odbędzie się festyn)

11.00 – Występ zespołu muzycznego SYNOWIE Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji   Toruńskiej

11.05 – Powitanie na scenie głównej i wręczenie podziękowań

11.30 – Pokaz medyczny „Jesteśmy bezpieczni” – Straż Miejska w Toruniu

11.35 – Koncert zespołu muzycznego SYNOWIE Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu

12.00 – Wspólna modlitwa Anioł Pański

12.10 – Bajka z morałem – Centrum Wolontariatu Effatha z Chełmna

12.30 – Zapowiedź półgodzinnego pokazu BOR-u, odbywającego się na placu – oficer BOR-u

12.35 – Występ rodzinnego zespołu Skica

12.40 – Grupa Taneczna RYTM-X      

12.55 – Cyrk Cool-Kids z WOAK-u

13.15 – Konkurs ekologiczny – Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia

13.25 – Schola Promyki Maryi z parafii św. Józefa w Toruniu

13.40 – Występ Jacka Beszczyńskiego

13.50 – Finał konkursu Razem z Naturą  - nagrody wręczy Anna Makowska z Toruńskiego Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia

14.00 – Schola z Leźna Kwiatki Karoliny

14.15 – Rueda de casino - studenci Bursy Akademickiej Caritas Diecezji Toruńskiej

14.25 – Baby Jagi z MDK-u

14.40 – Psotki i Śmieszki z MDK-u

14.55 – Pokaz taneczny – studenci Bursy Akademickiej Caritas Diecezji Toruńskiej

15.05 – Prezentacja zawodów Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Toruniu

15.10 – Pokaz technik obrony oraz występ cheerleaderek

16.00 – Zakończenie

 

Dla uczestników przygotowujemy ponad 300 nieodpłatnych atrakcji. Partner Strategiczny, Jeronimo Martins Polska S.A. (Biedronka) przekaże dzieciom 17 350 paczek, które będą odbierane

na podstawie identyfikatorów (wg wcześniejszych zapisów).

Identyfikatory również upoważniają dzieci do skorzystania z posiłku na placu.

Festyn dofinansowano ze środków Miasta Toruń.

Projekt jest współfinansowany przez budżet Województwa Kujawsko-Pomorskiego
i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

 


LOGO+20+LAT_razem.pdf

Identyfikatory festynowe (grupowe) - odbiór do 22 maja w Przysieku
13.05.15

   Do piątku, 22 maja br. można odbierać identyfikatory na festyn. Opiekunów zapisanych grup prosimy o zgłaszanie się do Przysieka w godz.: 8.00-14.30.

DATA ODBIORU IDENTYFIKATORÓW W RAMACH ZGŁOSZEŃ INDYWIDUALNYCH (W TORUNIU PRZY SZ. BYDGOSKIEJ 1) BĘDZIE PODANA NIEBAWEM.

JEDNOCZEŚNIE PRZYPOMINAMY, ŻE WSZYSCY ZAPISANI, KTÓRZY NIE ZDĄŻA ODEBRAĆ IDENTYFIKATORÓW W WYZNACZONYM TERMINIE, BĘDĄ MOGLI TO ZROBIĆ W DNIU FESTYNU, CZYLI  30 MAJA OD GODZ. 9.00 NA PLACU OD STRONY TORUŃSKIEJ AKADEMII JAZDY (TAM, GDZIE BĘDZIEMY UKŁADAĆ SERCE DLA BRATA).

 

Ponad 10 000 dzieci zapisało się już na festyn!
06.05.15

  Lista festynowa zapełnia się coraz szybciej. Mamy na niej już ponad 10 000 uczestników. Co prawda do 30 maja zostało jeszcze trochę czasu, ale z zapisami należy się spieszyć. Partner Strategiczny "Biedronka" przekaże w tym roku dzieciom 17 350 paczek, w których będą słodycze, jabłka i woda. Oprócz tego mnóstwo atrakcji, a co najważniejsze - wszystko za darmo! Zgłoszenia przyjmujemy e-mailem - grupowe: torun@caritas.pl , a indywidualne: festyn.caritas@gmail.com . Zapraszamy!


Caritas Polska wysłała transport z pomocą humanitarną do Nepalu
04.05.15

W sobotę 02 maja odleciał do Nepalu polski samolot wojskowy z pomocą humanitarną. W samolocie znalazło się 5 i pół tony darów od Caritas Polska. Na pomoc humanitarną Caritas złożyło się 2200 koców, 300 namiotów 4 osobowych i 90 namiotów 10 osobowych. Wartość pomocy to 116 230 zł. W samolocie znajdowała się również pomoc od Polskiego Czerwonego Krzyża, Polskiej Misji Medycznej, GOPR oraz PAH.

Na miejscu dary rozdysponowane zostały przez Caritas Nepal oraz inne organizacje pomocowe. Celem Caritas Polska jest zarówno wsparcie poszkodowanych mieszkańców Kathmandu jak i miejscowości do których dotychczas nie udało się jeszcze dotrzeć z pomocą.

Wraz z transportem na miejsce tragedii udali się przedstawiciele Caritas Polska, którzy dołączyli do międzynarodowej ekipy interwencyjnej Caritas.

Caritas Polska cały czas prowadzi zbiórkę środków na pomoc dla poszkodowanych mieszkańców Nepalu. Aby wspomóc akcję można wysłać SMS z hasłem POMAGAM pod numer 72052 (2,46 zł z vAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas z dopiskiem NEPAL.