"Ziarno" z TVP 1 na festynie!
29.05.13

  UWAGA!

  W dniu 8 czerwca na naszym Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka "Bądźmy razem" będziemy gościć ekipę z telewizyjnego programu dla dzieci "Ziarno". Dziennikarze udokumentują układanie Serca dla Mamy oraz festynową zabawę. Materiał zostanie wyemitowany w "Ziarnie" 23 czerwca.


PROGRAM FESTYNU
29.05.13

Caritas Diecezji Toruńskiej w dniu 8 czerwca br. organizuje Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka „Bądźmy razem” na terenie Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. W tym roku Wydarzenie to przygotowujemy dla 15 000 dzieci z regionu. Ideą festynu jest, aby każde dziecko, nawet to z najuboższej rodziny, mogło w pełni uczestniczyć w wydarzeniu. Stąd tak organizujemy imprezę, aby wszystkie punkty programu były dostępne nieodpłatnie dla każdego dziecka.

Festyn składa się z trzech części:

- ułożenia Serca dla Mamy z 3000 uczestników,

            - Biegu dla Mamy,

            - zabawy na terenie Aeroklubu Pomorskiego, gdzie będzie scena, stanowiska konkursowe, punkty edukacyjne, ogromne instalacje – w sumie około 250 atrakcji dla „milusińskich”.

Podczas festynu każde dziecko otrzyma czapeczkę oraz obiad (parówkę z bułką oraz napoje). Dodatkowo dzieci będą mogły wygrywać nagrody w wielu konkursach (m.in. sportowych, ekologicznych i plastycznych). Na festynowej scenie odbędzie się również finał konkursu „Razem z naturą”. Nieodłącznym elementem wspólnej zabawy będą łakocie i upominki.

Festyn Rodzinny Caritas z okazji Dnia Dziecka „Bądźmy razem”

 

 

 

Toruń, Aeroklub Pomorski, 8 czerwca 2013 r.

 

 

 

PROGRAM

 

                       

10.30 – Powitanie na pierwszej scenie przy     Szkole Jazdy B. Bacha

10.35 – Ułożenie Serca dla Mamy

10.45 – Bieg dla Mamy

11.00 – Powitanie na scenie głównej w miasteczku festynowym i rozpoczęcie zabawy

11.05 – koncert zespołu muzycznego WJPM  Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu

11.30 – Finał konkursu „Razem z naturą” – Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia

11.50 – Tańczymy zumbę

12.00 – Podziękowania

12.20 – Tańczymy zumbę

12.30 – Konkurs z zakresu wiedzy o Unii Europejskiej

12.40 – Występ Jacka Beszczyńskiego

13.00 – Konkurs z zakresu wiedzy o Unii Europejskiej

13.10 – Tańczymy zumbę

13.30 Konkurs Krajowej Spółki Cukrowej Polski Cukier S.A.

13.40 – Jagielski Dance Projekt – dla mam

14.00 – Finał konkursu „Razem z naturą” – Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia

14.15 – Schola Promyki Maryi z parafii św. Józefa

14.35 – Jagielski Dance Projekt – dla dzieci

14.50 – Koncert Jacka Beszczyńskiego

16.00 – zakończenie

 

      Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiej Funduszu Społecznego oraz Gminy Miasta Toruń. Partnerem Strategicznym jest Jeronimo Martins Polska S.A.


Pierwsze identyfikatory festynowe już wydane!
28.05.13

Mimo zimna i siąpiącego deszczu 1000 osób odebrało już dziś identyfikatory i czapeczki w Toruńskim Centrum Caritas. Pozostałe zapisane osoby, które zgłosiły indywidualnie swoje dzieci, będą mogły odebrać czapeczki oraz identyfikatory w dzień festynu na lotnisku od godz. 9.00.

     Podczas dzisiejszego wydawania pojawił się również pewien pan, który przyjechał aż z Jabłonowa Pomorskiego. Pani, która to usłyszała, zdziwiła się, że aż z tak daleka, na co Pan odpowiedział: ,, To przecież dla dzieci". Oby 8 czerwca dla naszych, wszystkich dzieci świeciło piękne słońce i mogły tego dnia przeżyć wiele radości.

 s. Kamila


FESTYN - układanie Serca dla Mamy i ważne informacje
27.05.13
      Dziękujemy za zgłoszenie uczestników na Festyn Rodzinny Caritas z okazji Dnia Dziecka "Bądźmy razem", który odbędzie się 8 czerwca na toruńskim lotnisku. Z uwagi na ograniczoną ilość paczek od partnera strategicznego Jeronimo Martins Polska S.A. (10 500) nie możemy przyjąć więcej osób na listę. Informujemy jednak, że przybyć na festyn może 15 000 dzieci, więc jeśli ktoś nie zdążył się zapisać, to i tak zachęcamy do korzystania ze wszystkich pozostałych atrakcji festynowych. Przypominamy, że czapeczki oraz identyfikatory dla zapisanych grup będzie można odebrać w Przysieku w dniach 4-6 czerwca (w godz. 9.00 - 15.00) po uprzednim umówieniu się. Odbiór będzie też możliwy na lotnisku przed rozpoczęciam festynu już od godz. 9.00. 
     Dla chętnych mamy dodatkową propozycję.
     W tym dniu, wzorem ubiegłego roku, na rozpoczęcie festynu układamy Serce dla Mamy z 3000 uczestników. Odbędzie się to w części lotniska, w której będą parkować autokary - tak jak w ubiegłym roku (przy Szkole Jazdy B. Bacha) - załączamy zdjęcia. Grupy chętne do ułożenia Serca dla Mamy powinny zgłosić się mailowo torun@caritas.pl do dnia 29 maja z podaniem ilości dzieci. Będą one zobowiązane do stawienia się w ww. miejscu przy scenie o godz. 9.00 - 9.30 w celu odbioru czerwonych koszulek do serca. O godz. 10.00 wszyscy powinni być już ubrani w czerwone koszulki i gotowi do wejścia w wyrysowaną figurę serca.

PODZIĘKOWANIE
24.05.13

 

Pragnę z głębi serca podziękować wszystkim za modlitwę, uczestnictwo w dziękczynnej Eucharystii, pamięć, życzenia i wszelką życzliwość, jaka towarzyszyła mojemu jubileuszowi 25. rocznicy przyjęcia sakramentu kapłaństwa.

 

ks. Daniel Adamowicz

 


Jubileusz 25-lecia kapłaństwa
21.05.13

Czcigodny Księże Dyrektorze, z okazji jubileuszu 25-lecia przyjęcia święceń kapłańskich pragniemy z głębi serca podziękować za lata kapłańskiej posługi, które były przepełnione radością, dobrocią i entuzjazmem. Z uczuciem ogromnej wdzięczności za trud 25-lecia życia kapłańskiego wszyscy pracownicy Caritas życzą Księdzu Dyrektorowi wielu łask Bożych, dużo zdrowia i sił na dalszą drogę posługiwania. Życzymy, aby była ona radosna, wytrwała i przynosiła błogosławione owoce. Niech Zmartwychwstały Chrystus nieustannie umacnia Przewielebnego Księdza, wspiera z wysoka i darzy błogosławieństwem. Szczęść Boże!


Dziś w Kaplicy w Bursie Akademickiej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Przysieku pracownicy Caritas modlili się w intencji Księdza Dyrektora Daniela Adamowicza. Jutro, tj. 22 maja o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu zostanie odprawiona Msza Św. Jubileuszowa.

 


Festyn - LISTA ZAMKNIĘTA
20.05.13

  Informujemy, iż w związku z wyczerpaniem ilości identyfikatorów, uprawniających do odbioru upominków od Jeronimo Martins Polska S.A (partnera strategicznego), nie przyjmujemy już zgłoszeń na festyn.  Do dyspozycji mieliśmy 10 500 identyfikatorów, gdyż tyle paczek otrzymujemy od "Biedronki". Stanowi to więcej niż 1/8 darowizny na całą Polskę - z uwagi na wieloletnią współpracę diecezja toruńska została wyróżniona taką ilością paczek.

    Pozostałych chętnych do udziału w festynie (na terenie Aeroklubu Pomorskiego możemy gościć 8 czerwca 15 000 dzieci) zachęcamy do przybycia i korzystania z innych atrakcji: konkursów, stoisk edukacyjnych, instalacji do zabawy, punktów sportowych, łakoci oraz wspaniałej atmosfery przy radosnej scenie.

 


Przypomnienie dla szkół
16.05.13
Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół
Drodzy Nauczyciele
Kochani Uczniowie
 
Caritas Diecezji Toruńskiej przypomina o:
 
1) zgłoszeniu grupy na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka "Bądźmy razem" z 250 atrakcjami, który odbędzie się na terenie Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu w dniu 8 czerwca w godz. 10.30 -16.00 - zgłoszenia grup z podaniem ilości dzieci oraz ilości opiekunów przyjmujemy e-mailem: torun@caritas.pl .
Szkołom ponadgimnazjalnym oferujemy możliwość ustawienia na festynie stoiska promocyjnego (zgłoszenie z propozycją atrakcji dla dzieci na takim stoisku należy przysłać mailem: torun@caritas.pl ).
Zachęcamy również do zaprezentowania na festynie stroju ekologicznego lub piosenki o tematyce ekologicznej - zgłoszenia indywidualne przyjmujemy drogą mailową: torun@caritas.pl (zastrzegamy sobie wybór do prezentacji najciekawszych pomysłów).
 
2) konkursie "Razem z naturą", który goni nas terminami (przedłużamy termin oczekiwania na prace do piątku 17 maja) - załączamy regulaminy kategorii konkursowych (praca plastyczna, fotografia, spot reklamowy oraz ilość zebranych nakrętek PET), głosowania internetowego oraz konspekt lekcji
 
3) projekcie sercedlamamy.pl - przesyłając film z happeningu można wygrać KAMERĘ dla szkoły.

Dla mam
15.05.13

        26 maja obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji życzymy juz teraz wszystkim mamom dużo miłości ze strony dzieci. Niech codzienny trud wychowania zaowocuje pięknym życiem „pociech”, a każdy dzień będzie radosny i obfituje w łaski Boże.

            Na Festynie Rodzinnym Caritas Diecezji Toruńskiej z okazji Dnia Dziecka „Bądźmy razem”, który odbędzie się na toruńskim lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w dniu 8 czerwca, chcemy w szczególny sposób, podobnie jak w ubiegłym roku, uhonorować wszystkie mamy, układając dla nich wielkie serce z dzieci. Projekt Serce dla Mamy rozszerzyliśmy również na środowiska szkolne, zachęcając do zorganizowania happeningów właśnie w szkołach. Mamy w tym zakresie poparcie Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Celem projektu Serce dla Mamy jest pomoc w budowaniu poprawnych relacji społecznych, zwłaszcza międzypokoleniowych oraz relacji między rodzicami a szkołą. Jest to szczególnie ważne w kontekście licznych zagrożeń, które dotykają uczniów. Zachęcamy w ten sposób do dialogu dzieci i rodziców oraz pomagamy budować zaufanie w rodzinie. Mobilizujemy również dzieci do refleksji nad tym, co jest najważniejsze i uświadamiamy uczniom, że rodzice kochają ich bezwarunkowo. Jednocześnie przypominamy rodzicom, jak wielkim zaufaniem obdarowują ich dzieci.

Happeningom w szkołach towarzyszą hasła, wyrażające miłość do mamy, a także pogłębiające więzi rodzinne. Filmy z tych wydarzeń z udziałem rodziców spływają do Caritas Diecezji Toruńskiej. Wyboru najlepszego happeningu dokonają internauci na naszej stronie internetowej. Nagrodą dla szkoły za najciekawszy i najwyżej oceniony przez internautów happening będzie KAMERA.

           

        Do projektu Serce dla Mamy przystąpili również misjonarze, licznie przesyłając filmy i zdjęcia z najdalszych zakątków świata, m.in. z Madagaskaru, Republiki Południowej Afryki, Rosji, Senegalu, Turcji. Te materiały są szczególnie wzruszające – bywa, że miłość do mamy przez ułożenie serca wyrażają dzieci, które zostały porzucone przez swoich rodziców. Takie zdjęcie przysłali nam misjonarze z Togo...


Konkurs na najciekawszy latawiec
15.05.13

       Podczas Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka „Bądźmy razem” na terenie Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu w dniu 8 czerwca odbędzie się również konkurs na najciekawszy latawiec. Wszystkich chętnych zapraszamy z latawcami o godz. 12.00 w pobliże festynowej sceny. Latawce mają być interesujące, wykonane własnoręcznie przez uczestników z pomocą rodziców i oczywiście musza wznieść się w powietrze. Uczestnikami mogą być osoby w wieku od 6 do 18 lat. Na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda!

UWAGA! Przedłużamy termin przyjmowania prac w konkursie "Razem z naturą"
13.05.13

   Ogłoszony przez Caritas Diecezji Toruńskiej konkurs ekologiczny "Razem z naturą" dla szkół owocuje m.in. pięknymi fotografiami uczniów. Przedsięwzięcie realizujemy wraz z Toruńskim Stowarzyszeniem Ekologicznym "Tilia". Cały czas spływają do nas prace konkursowe, na które poczekamy do piątku 17 maja (przedłużamy termin). Przypominamy, że w przyszłym tygodniu internauci będą mogli oddawać głosy na najbardziej interesujące prace. Na zwycięzców czekają cenne nagrody.


Kolejne spotkanie przedfestynowe
09.05.13

Przygotowania do Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka „Bądźmy Razem” ruszyły! Osoby reprezentujące służby mundurowe i instytucje włączające się w organizację tego wydarzenia spotkały się 9 maja w Ośrodku Szkoleniowym w Przysieku, aby doprecyzować szczegóły dotyczące logistyki i bezpieczeństwa wszystkich uczestników. Na dzień dzisiejszy mamy zapisanych ponad 5 000 dzieci, a zapisy ciągle trwają. Cały sztab osób pracuje nad tym, aby ten szczególny dzień, był dla dzieci „dniem raju”. Dniem, w którym zobaczymy u wszystkich uśmiech na twarzach…