Cieszymy się, że po raz kolejny spotkamy się na Tor-Torze już 1 grudnia. Tegoroczne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom odbędzie się pod hasłem "Miłosierdzie jet jedno". Na inaugurację zgłosiło się już 2500 osób, więc dysponujemy jeszcze 500 miejscami. Grupy można zgłaszać mailem: torun@caritas.pl
Podczas tej uroczystości podsumujemy również akcję "Warto być bohaterem".
Do zobaczenia!
Dnia 08.11.2017r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Iłowie – Osadzie odbyło się trzecie integracyjne spotkanie uczestników środowiskowych domów samopomocy. Podobnie jak rok temu gospodarzem spotkania był Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Toruńskiej im. Św. Jana Pawła II w Iłowie – Osadzie. Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem „wesele góralskie”, na co wskazywały bogate stroje gospodarzy i przybyłych gości, skoczna muzyka, tańce i przyśpiewki ludowe oraz wystrój sali. Na spotkaniu było obecnych ponad 130 osób, w tym blisko 100 osób niepełnosprawnych, które na co dzień uczestniczą w zajęciach wspierająco – aktywizujących w siedmiu środowiskowych domach samopomocy. Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Iłowie – Osadzie, Lucyna Mątowską przywitała przybyłych gości i, po uroczystym otwarciu imprezy przez Dyrektora Caritas Diecezji Toruńskiej, Ks. Daniela Adamowicza, wręczyła symboliczne upominki osobom, które zawsze wykazują wielką życzliwość i otwartość na działania realizowane przez ŚDS w Iłowie – Osadzie. W gronie wyróżnionych znaleźli się: Starosta Działdowski – Pan Marian Janicki, Wójt Gminy Iłowo-Osada – Pan Sebastian Cichocki, Dyrektor GOKiS w Iłowie – Osadzie – Pan Piotr Olszewski, Kierownik GOPS w Iłowie – Osadzie – Pan Piotr Wilgowicz oraz Proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Iłowie - Osadzie – Ks. Kanonik Jan Pezara. Gospodarze spotkania, chcąc stworzyć atmosferę radości i zabawy, przygotowali liczne atrakcje nawiązujące do weselnych zwyczajów: powitanie gości chlebem i solą, wprowadzenie pary młodej przez szpaler drużby, pierwszy taniec czy niezwykle barwne, ludowe stroje. Następnie uczestnicy domu wraz z terapeutami wykonali popisowy taniec do muzyki ludowej „Zasiali górale”, który został nagrodzony wielkimi oklaskami. Na weselu nie mogło również zabraknąć tortu weselnego, który również został wykonany w pracowni kulinarnej ŚDS. Głównym punktem programu, na który wszyscy czekali, była wspólna zabawa taneczna, która niewątpliwie łączy ludzi i daje poczucie wspólnoty. Po trzygodzinnej skocznej zabawie spotkanie zakończył wspólny posiłek. Spotkanie przede wszystkim służyło integracji osób niepełnosprawnych z pobliskich placówek, ale również dało sposobność na łamanie barier i uprzedzeń, co z pewnością służy wzajemnej wyrozumiałości oraz niwelowaniu przesądów i stereotypów. Tego typu inicjatywy pozwalają na bardziej świadome podejście do problemu nietolerancji i dyskryminacji oraz promują równość szans w życiu społecznym.
Dziękujemy Panu Michałowi Lipińskiemu i członkom Zespołu Imperial za profesjonalną i niesłychanie radosną oprawę muzyczną imprezy. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok.
Archiwum wiadomości
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2010
2008
2006