Caritas pomaga ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech
25.08.16

Ubiegłej nocy środkowe Włochy nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 6,2 w skali Richtera. Jak informują włoskie media, zginęło co najmniej 60 osób. Wielu ludzi wciąż znajduje się pod gruzami, trwa akcja ratunkowa. Poszkodowanych wspiera włoska Caritas.

Epicentrum trzęsienia ziemi, które miało miejsce o 3.36 w nocy, znajdowało się w niedaleko miasta Norcia w Umbrii. Kataklizm spowodował liczne szkody, wielu mieszkańców zostało uwięzionych w zawalonych budynkach, wielu z nich, w wyniku trzęsienia ziemi, straciło dobytek życia.

Caritas Italiana jest w stałym kontakcie z Caritas z terenów poszkodowanych diecezji, m. in. Rieti i Ascoli Piceno. Wolontariusze Caritas w Rieti już rozpoczęli dystrybucję żywności i niezbędnych artykułów pomocy potrzebującym. Caritas Italiana pracuje nad planem długofalowej pomocy poszkodowanym.

"Sytuacja jest straszna, dopiero o świcie, zobaczyłem skalę zniszczeń." powiedział bp Giovanni D'Ercole Ascoli Piceno, który przybył kilka minut po pierwszym trzęsieniu ziemi do miejscowości Pescara del Tronto.”Pracujemy już z Caritas, by dotrzeć z pomocą do najbardziej potrzebujących.” – dodał.

„Ne mogę nie wyrazić mojego wielkiego ubolewania i bliskości wszystkim osobom przebywającym na terenach dotkniętych wstrząsami. Wszystkim osobom, które utraciły swoich bliskich i które nadal są wstrząśnięte lękiem i przerażeniem. Jestem głęboko poruszony słysząc burmistrza Amatrice, mówiącego: "Mojego miasta już nie ma" i wiedząc, że wśród martwych są też dzieci.” – powiedział Papież Franciszek podczas środowej audiencji na Placu Świętego Piotra, wzywając wszystkich wiernych do solidarności modlitewnej i wsparcia materialnego poszkodowanych.

Kościół we Włoszech bezpośrednio po tragedii przekazał milion euro na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi. Zwrócił się również z apelem o międzynarodowe wsparcie włoskiej Caritas  w niesieniu pomocy.

Trwa szacowanie szkód. Wszystkie Caritas we Włoszech, również biskupi miejsca pomagają ofiarom tragedii. Na obecnym etapie nie jest jeszcze możliwe dotarcie do obszarów najbardziej dotkniętych zniszczeniami z uwagi na ryzyko zawalenia się infrastruktury.

Caritas Polska w odpowiedzi na apel Papieża Franciszka oraz włoskiej Caritas prowadzi zbiórkę środków dla osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi. Wsparcie można przekazać poprzez SMS z hasłem POMAGAM numer 72052 (koszt 2,46 z VAT) oraz poprzez wpłaty na konto Caritas Polska PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384  z dopiskiem WŁOCHY.


Zapytanie ofertowe dotyczące realizacji usługi transportu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Brodnicy
24.08.16

Brodnickie Centrum Caritas im. Bpa Jana Chrapka (Realizator projektu „Więcej miejsc, więcej rozwiązań”) działając z upoważnienia Caritas Diecezji Toruńskiej (Lider projektu) zaprasza do złożenia oferty w zakresie realizacji usługi transportu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Brodnicy w ramach projektu „Więcej miejsc, więcej rozwiązań”. 

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

 

 


pelna_tresc_ogloszenia_04_OF_2016_BCC.pdf
Za%C5%82acznik+nr+1+do+Zapytania+ofertowego+nr+04_OF_2016_BCC.pdf
Za%C5%82acznik+nr+2+do+Zapytania+ofertowego+nr+04_OF_2016_BCC.pdf
Za%C5%82acznik+nr+4+do+Zapytania+ofertowego+nr+04_OF_2016_BCC.pdf
Zapytanie ofertowe dotyczące prowadzenia świadczenia wsparcia psychologicznego dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Brodnicy.
24.08.16

Brodnickie Centrum Caritas im. Bpa Jana Chrapka (Realizator projektu „Więcej miejsc, więcej rozwiązań”) działając z upoważnienia Caritas Diecezji Toruńskiej (Lider projektu) zaprasza do złożenia oferty w zakresie świadczenia wsparcia psychologicznego dla uczestników projektu „Więcej miejsc, więcej rozwiązań”. Odbiorcami zajęć będą podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Brodnicy (ŚDS) – dorosłe osoby niepełnosprawne (umiarkowany i znaczny stopień niepełnosprawności) z zaburzeniami psychicznymi oraz opiekunowie podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Brodnicy (ŚDS).

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

 

 


Za%C5%82acznik+nr+1+do+Zapytania+ofertowego+nr+03_OF_2016_BCC.pdf
Za%C5%82acznik+nr+4+do+Zapytania+ofertowego+nr+03_OF_2016_BCC.pdf
Za%C5%82acznik+nr+2+do+Zapytania+ofertowego+nr+03_OF_2016_BCC.pdf
pelna_tresc_ogloszenia_03_OF_2016_BCC.pdf
Zapytanie ofertowe dotyczące prowadzenia zajęć choreoterapii dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Brodnicy.
24.08.16

Brodnickie Centrum Caritas im. Bpa Jana Chrapka (Realizator projektu „Więcej miejsc, więcej rozwiązań”) działając z upoważnienia Caritas Diecezji Toruńskiej (Lider projektu) zaprasza do złożenia oferty w zakresie prowadzenia zajęć choreoterapii, przeznaczonych dla uczestników projektu „Więcej miejsc, więcej rozwiązań”. Odbiorcami zajęć będą podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Brodnicy – dorosłe osoby niepełnosprawne (umiarkowany i znaczny stopień niepełnosprawności) z zaburzeniami psychicznymi.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.


pelna_tresc_ogloszenia_02_OF_2016_BCC.pdf
Za%C5%82acznik+nr+1+do+Zapytania+ofertowego+nr+02_OF_2016_BCC.pdf
Za%C5%82acznik+nr+2+do+Zapytania+ofertowego+nr+02_OF_2016_BCC.pdf
Za%C5%82acznik+nr+4+do+Zapytania+ofertowego+nr+02_OF_2016_BCC.pdf
Zapytanie ofertowe dotyczące prowadzenia zajęć muzykoterapii dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Brodnicy.
24.08.16

Brodnickie Centrum Caritas im. Bpa Jana Chrapka (Realizator projektu „Więcej miejsc, więcej rozwiązań”) działając z upoważnienia Caritas Diecezji Toruńskiej (Lider projektu) zaprasza do złożenia oferty w zakresie prowadzenia zajęć muzykoterapii, przeznaczonych dla uczestników projektu „Więcej miejsc, więcej rozwiązań”. Odbiorcami zajęć będą podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Brodnicy – dorosłe osoby niepełnosprawne (umiarkowany i znaczny stopień niepełnosprawności) z zaburzeniami psychicznymi.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

 


Za%C5%82acznik+nr+4+do+Zapytania+ofertowego+nr+01_OF_2016_BCC.pdf
Za%C5%82acznik+nr+2+do+Zapytania+ofertowego+nr+01_OF_2016_BCC.pdf
Za%C5%82acznik+nr+1+do+Zapytania+ofertowego+nr+01_OF_2016_BCC.pdf
pelna_tresc_ogloszenia_01_OF_2016_BCC.pdf
Zapytanie o cenę 01/RR/2016 - pracownia fusingu
24.08.16

 

 

Brodnickie Centrum Caritas im. Bpa Jana Chrapka (Realizator projektu „Więcej miejsc, więcej rozwiązań”) działając z upoważnienia Caritas Diecezji Toruńskiej (Lider projektu) zaprasza do złożenia oferty w zakresie wyposażenia pracowni fusingu, przeznaczonej dla uczestników projektu „Więcej miejsc, więcej rozwiązań”. 

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

1.   Przedmiot zapytania: Piec komorowy ze sterowaniem elektronicznym do fusingu - wymiary wewnętrzne pieca min. 60 x 100 x 30 cm.

 

Pełna treść zapytania

 

 

 

 


01_BCC_rozeznanie_rynku_01_fusing.pdf
Zapytanie o cenę 02/RR/2016 - pracownia krawiecka
24.08.16

Brodnickie Centrum Caritas im. Bpa Jana Chrapka (Realizator projektu „Więcej miejsc, więcej rozwiązań”) działając z upoważnienia Caritas Diecezji Toruńskiej (Lider projektu) zaprasza do złożenia oferty w zakresie wyposażenia pracowni krawieckiej, przeznaczonej dla uczestników projektu „Więcej miejsc, więcej rozwiązań”.

Przedmiot zapytania:

 

Lp.

Nazwa sprzętu

1

Overlock 5-nitkowy z renderką

2

Maszyna do szycia wielofunkcyjna

3

Stanowisko prasowalnicze - w tym: kompletny stół, wytwornica pary, żelazko, stopa teflonowa, prasulec rękawowy

4

Hafciarka komputerowa z programem do projektowania haftów

5

Stół krawiecki dwuosobowy

6

Krzesło szwalnicze

7

Lampka szwalnicza

 

 

 

Pełna treść zapytania 

 


01_BCC_rozeznanie_rynku_02_krawiecka.pdf