Bóg się rodzi!
21.12.18

Jezus się rodzi - Bóg do nas przychodzi. Radują się wielcy, radują się mali. Miłość nas łączy, ogrzewa, ocali!

Przyjaciołom, Darczyńcom, Osobom Chorym, Niepełnosprawnym, Samotnym oraz Ubogim, życzymy ciepłych i pełnych łask, płynących od Bożej Dzieciny, Świąt. Niech Nowy Rok przyniesie pokój w sercu i miłość!

ks. prał. Daniel Adamowicz ze współpracownikami

Spotkanie wigilijne Caritas Diecezji Toruńskiej
13.12.18

W dzień liturgicznego wspomnienia Matki Bożej z Guadalupe 12 grudnia Caritas Diecezji Toruńskiej zorganizowała w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego spotkanie wigilijne z koncertem kolęd dla 300 podopiecznych i gości.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. z udziałem kapłanów związanych z Caritas. - Wspólnie, jesteśmy dla siebie pewną szansą, pewną formą odczytywania własnego życia, powinności i misji, którą Pan Bóg dla każdego z nas przeznaczył. Tą misją jest szukanie Pana Boga, otwieranie swojego serca na Niego – podkreślił w homilii dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej ks. prał. Daniel Adamowicz.

Po Eucharystii w sali parafialnej odbyło się spotkanie opłatkowe oraz kolędowanie z zespołem Claritas.

Wśród gości podczas spotkania byli obecny m.in. bp Wiesław Śmigiel, dyrektorzy placówek Caritas oraz reprezentanci władz miejskich i samorządowych.

Wręczono statuetki i wyróżnienia „Cor Bonum”, przyznawane przez Caritas Diecezji Toruńskiej, osobom szczególnie zaangażowanym w pracę na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi.

Statuetki i wyróżnienia otrzymali w trzech kategoriach otrzymali:

I. Szkoła, Szkolne Koło Caritas

Statuetka: Szkoła Podstawowa nr 4 w Toruniu, Pani Dyrektor Izabela Ziętara

1. Wyróżnienie: Jadwiga Borus-Kopystecka i Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół Ekonomicznych w Grudziądzu

2. Wyróżnienie: Jadwiga Kondeja i Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół w Bielicach

II. Parafia, Proboszcz

Statuetka: Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego w Grudziądzu, ks. kan. Marek Borzyszkowski

1. Wyróżnienie: Parafialny Zespół Caritas przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Grudziądzu, Renata Mokwa i Jadwiga Szarszewska

2. Wyróżnienie: Parafia pw. św. Marcina Biskupa w Czarnowie i Klub Seniora, ks. kan. Henryk Sychta

III. Współpraca

Statuetka: Aleksander Paweł Nowakowski – piekarz z Iłowa

1. Wyróżnienie: Bożena Wankiewicz – Naczelnik ds. Organizacyjnych ZUS w Toruniu

2. Wyróżnienie: Ewa Wirosławska – Dyrektor PCPR w Chełmnie

- To święto Caritas i święto ludzkiej dobroci jest po to, żeby sobie uświadomić, że bez życzliwości, bez dobroci i pomocy drugiemu człowiekowi życie ludzkie traci sens, a prędzej czy później, nawet jeśli nie utraci sensu, stanie się bardzo jałowe i pozbawione szczęścia – mówił bp Śmigiel. Pomoc materialna jest niezwykle ważna, ale czasem ludzie są spragnieni życzliwości i miłości. To jest ogromne zadanie dla każdego z nas – dodał.

Następnie uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia i zasiedli do wspólnego stołu.

tekst i zdjęcia: Ewa Jankowska

za: www.diecezja-torun.pl

Zbiórka żywności Caritas
06.12.18

W piątek i w sobotę 7 i 8 grudnia tradycyjnie w sklepach odbędzie się przedświąteczna ogólnopolska zbiórka żywności "TAK, POMAGAM!, z której produkty trafią do najuboższych rodzin.

400 wolontariuszy zbierać będzie żywność w 40 sklepach diecezji.

Dziękujemy za wielkie serce!