Podziękowanie za pomoc pogorzelcom
09.11.11

      Caritas Diecezji Toruńskiej przekazała pomoc finansową w wysokości 2200 zł dla rodziny parafianki z Otłoczyna, której spalił sie dom.

      Za tę pomoc wpłynęło następujące podziękowanie:

     Wyrażam serdeczne podziękowanie za pomoc udzieloną przez Caritas Diecezji Toruńskiej rodzinie mojej parafianki. Przekazane przez Caritas środki finansowe umożliwiły zakup dla tej rodziny potrzebnego do normalnego funkcjonowanie sprzętu AGD. Dzięki Waszej pomocy udało się nabyć dla nich: lodówkę, zamrażarkę, kuchenkę mikrofalową, robota kuchennego, żelazko i czajnik. Bardzo przydała sie również przekazana przez Caritas pomoc żywnościowa.

    Za okazaną tej rodzinie pomoc składam serdeczne Bóg zapłać.

Ks. Zbigniew Żynda

Proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca

Pana Jezusa w Otłoczynie

Buty dla osób potrzebujących pomocy
09.11.11

   Dzięki wsparciu Firmy C.A.M. z Brzezia, która przekazała obuwie dla najuboższych, pomogliśmy Stowarzyszeniu Profilaktyki i Resocjalizacji "Mateusz", ofiarowując wszystkim podopiecznym buty.


Nowy dom Caritas w Chełmży
30.09.11

    W dniu 29 września został otwarty Ośrodek Wsparcia Caritas Diecezji Toruńskiej w  Chełmży, współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego. Placówka świadczyć będzie kompleksową pomoc zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Opieką otoczy m.in. osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spowodowanej nagłymi zdarzeniami losowymi i niedostatkiem materialnym. Ubodzy i chorzy zostaną objęci wsparciem medycznym, poradami psychologicznymi, prawnymi oraz doraźną pomocą, polegajacą na bezpłatnym wypożyczaniu sprzętu rehabilitacyjnego. Na miejscu będzie rownież wydawana najuboższym żywność unijna.

    Osoby potrzebujące szczególnej pomocy będą mogły zamieszkać w ośrodkowej noclegowni, schronisku czy w mieszkaniach chronionych. Ważne jest to, że każdy mieszkaniec nowego domu zostanie objęty indywidualnym programem aktywizacji społecznej.


Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach świata
30.09.11

    W ponad 50 miastach w Polsce i na wszystkich kontynentach modlono się 28 września o godzinie 15.00. Również w tym czasie na ulicach Grudziądza zabrzmiała Koronka do Miłosierdzia Bożego. Data ta nie jest przypadkowa - tego dnia trzy lata temu ogłoszono błogosławionym ks. Michała Sopoćkę, spowiednika i kontynuatora misji św. Faustyny.
W tym roku swój udział w „Koronce na ulicy” zaznaczyli również członkowie Szkolnego Koła Caritas im. Św. Faustyny, działającego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 na osiedlu Lotnisko. Uczestnicy akcji modlili się do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny, naszego miasta, rodzin, a także ludzi biednych, chorych i pokrzywdzonych przez los. W słoneczny dzień stanęliśmy na placu przed kościołem  św. Ap. Piotra i Pawła i NMP z Fatimy z plakatami z napisem „Jezu, ufam Tobie” jako znakiem rozpoznawczym. Tego dnia wielu ludzi odpowiedziało na nasze zaproszenie i dołączyło, aby wspólnie wypraszać łaski u Miłosiernego Jezusa. Na osiedlu Lotnisko po odmówieniu Koronki udaliśmy się do kościoła. Tu ks. Daniel Milewski poprowadził dalszą modlitwę. Na zakończenie udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa i zaprosił na modlitwę za rok.

            Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i razem z nami brali udział w tej Bożej inicjatywie. „Koronka na ulicy” zakończyła się, ale Miłosierdzie Boże dalej rozbrzmiewa w naszych sercach.  Już w najbliższą niedzielę, 2 października, w dniu rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia członkowie Szkolnego Koła Caritas przez cały dzień będą brali udział w przykościelnej zbiórce pieniężnej na potrzeby Caritas. Miłosierdzie Boże jest ogromną łaską daną nam przez Pana Jezusa. Szkolne Koło Caritas im. Św. Faustyny pragnie nadal szerzyć Jego kult modlitwą, czynem i słowem.


Dziękujemy za współorganizację akcji
28.09.11

    Dzisiaj w Ośrodku Skoleniowym Caritas Diecezji Toruńskiej w Przysieku odbyło się spotkanie podsumowujące część projektu "Jestem widoczny, jestem bezpieczny". Ksiądz Prałat Daniel Adamowicz przekazał słowa podziękowania i pamiątkowe kamizelki przedstawicielom służb i instytucji, które pomagały w realizacji przedsięwzięcia współfinansowanego przez Regionalny Program Operacyjny województwa kujawsko-pomorskiego.

      W tym roku we współpracy z parafiami, szkołami, WORD-em, Policją, Strażą Miejską, CSAiU, Strażą Pożarną, TGR PCK, ZHP oraz Impresariatem Muzycznym Sauron przekazujemy mieszkańcom diecezji i regionu 9000 kamizelek odblaskowych. Ich głównymi odbiorcami są dzieci z klas „0”. Dziękujemy również firmom: Erbud i Consus. Patronat medialny objęły: Gazeta Pomorska, Radio GRA, TVP Bydgoszcz oraz Radio PiK.


W kamizelkach również ministranci
28.09.11

    W ramach inauguracji akcji "Jestem widoczny, jestem bezpieczny" już 17 września 500 uczestników Diecezjalnego Zjazdu Służby Liturgicznej otrzymało kamizelki odblaskowe. Zjazd odbył się w parafii św. Antoniego na toruńskich Wrzosach. Za zdjęcia z tej uroczytości dziękujemy Panu Robertowi Woźniakowi.


Najmłodsi uczniowie przeszkoleni i zadowoleni
27.09.11

    W ramach akcji „Jestem widoczny, jestem bezpieczny” w dniu 23.09.2011 r. w Ośrodku Szkoleniowym Caritas Diecezji Toruńskiej w Przysieku odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyły dzieci 5 i 6 letnie z klasy „0”A ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Wąbrzeźnie. Nasza szkoła była jedną z 51 zgłoszonych do tego przedsięwzięcia. Akcja została zorganizowana w ramach szerokiego programu prewencji m.in. w celu promowania bezpiecznych zachowań dzieci na drodze.

W czasie pobytu w Przysieku dzieci uczestniczyły w dwugodzinnych zajęciach. Uczyły się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, rozpoznawały zachowania właściwe i niewłaściwe na ulicy w specjalnie zorganizowanym miasteczku drogowym. Swoją wiedzą na temat zasad ruchu drogowego mogły się wykazać podczas konkursu. Prawidłowo rozpoznawały znaki drogowe oraz określały znaczenie kolorów na sygnalizatorze świetlnym. Następnie uczestniczyły w pokazie ratownictwa przedmedycznego oraz w pogadance na temat krótkich filmów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Treści działań stworzone zostały, by ułatwić dziecku odnalezienie się w nowej sytuacji, jaką jest w przyszłości samodzielne poruszanie się w ruchu drogowym. W wyniku podjętych działań dzieci poznały szczegółowo określone zasady ruchu drogowego.

Po tak ciekawych i absorbujących zajęciach z zakresu prewencji, na dzieci czekał ciepły posiłek. Ponadto cała grupa włącznie z opiekunami otrzymała kamizelki odblaskowe.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze spotkania. Dzieci dobrze się bawiły, działając w różnych obszarach aktywności. Wzbogaciły swoje doświadczenia i są gotowe do ekspansji w nowym środowisku szkoły i otoczeniu.

 

Z wyrazami szacunku

Iwona Matuszewska

 

W ramach projektu współfinansowanego przez Regionalny Program Operacyjny województwa kujawsko-pomorskiego kamizelki otrzymuje 9000 mieszkańców diecezji i regionu, głównie uczniów klas "0"


Szkolne Koła Caritas na Jasnej Górze
27.09.11

       Rano 20 września 2011 r. dwoma autokarami wyruszyliśmy na dwudniową pielgrzymkę, której kulminacyjnym punktem był udział w Forum Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas w Częstochowie w dniu 21września.   W pielgrzymce udział brało 1800 wolontariuszy z 28 diecezji, w tym 70 uczestników z diecezji toruńskiej. Byli to członkowie Szkolnych Kół Caritas  oraz ich opiekunowie reprezentujący.  Pragnąc wzbogacić program pielgrzymki toruńskiej ks. Daniel Adamowicz, dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej podarował uczestnikom pielgrzymki dodatkowy dzień. We wtorek dotarliśmy do Krakowa, gdzie odwiedziliśmy Wawel,  spacerowaliśmy po Starym Rynku z Sukiennicami, a w kościele Mariackim zatrzymaliśmy się na krótką modlitwę. Wieczorem w drodze na nocleg do Ośrodka Rekolekcyjno – Wypoczynkowego Archidiecezji Krakowskiej w Zakrzowie koło Wadowic mogliśmy podziwiać pięknie iluminowane Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Zakrzów to miejscowość położona w górach (Chełm - wysokość 609 m)  przyjął nas gościnnie gorącym posiłkiem. Rano cały ośrodek spowijała gęsta mgła co uniemożliwiło nam oglądanie wspaniałych widoków. Wyruszyliśmy wcześnie w drogę do Częstochowy. Pierwsze kroki skierowaliśmy jednak do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie mogliśmy podziwiać Sanktuarium Pasyjno - Maryjne    oo. Bernardynów - obiekt znajdujący się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.  W dalszej drodze przejechaliśmy przez rodzinne miasto bł. Jana Pawła II - Wadowice i zmierzaliśmy do Częstochowy. Niestety warunki drogowe w tym korki w samej Częstochowie bardzo naszą podróż wydłużyły. W Częstochowie do naszej pielgrzymki dołączył ks. prałat Daniel Adamowicz, dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej oraz ks. kanonik Marek Borzyszkowski, wicedyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej. Wszyscy uczestnicy forum, a było nas 1800 osób,  otrzymali pakiet pielgrzyma a w nim: m. in. 10 zasad wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas inne gadżety. Dotarliśmy na Jasną Górę tuż przed rozpoczęciem Mszy św. w Kaplicy Jasnogórskiej . Mszy św. przed cudownym obrazem przewodniczył Kazimierz Kardynał Nycz Metropolita Warszawski, a uczestniczył w niej również abp Stanisław Nowak Arcybiskup Metropolita Częstochowski oraz liczna grupa księży dyrektorów diecezjalnych Caritas. Godnym podkreślenia jest fakt, że oprawę liturgiczną Mszy św. obok gospodarzy sprawowały również  wolontariuszki z naszej diecezji. Kolejnym punktem programu była Droga Krzyżowa na wałach klasztoru prowadzona przez ks. Dariusza Marczaka, dyrektora Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.   W liczącej ponad 800 osób grupie w skupieniu przeszliśmy Drogę Krzyżową,   rozpatrując kolejne jej stacje. Po posiłku i krótkim odpoczynku mieliśmy możliwość indywidualnej adoracji i modlitwy przed obliczem Matki Boskiej Częstochowskiej. O godz. 1400 udaliśmy się do Sali Ojca Kordeckiego na „godzinę świadectw”. Wspomnienia pierwszych wolontariuszy z Caritas Diecezji Rzeszowskiej w ramach bloku „Tak zaczęły się kręcić SKC” rozpoczęła Magdalena Pocałuń – Dydycz, przewodnicząca pierwszego w Polsce Szkolnego Kola Caritas, a Wojciech Żyłka i siostra Dawida Ryll wspominali początki swojej działalności w Szkolnych Kolach Caritas na terenie Rzeszowa. Kolejne świadectwa dali redaktor Grzegorz Górny z „Frondy”. „Serce człowieka jest dobre  oraz ks. Kazimierz Gajowy z Libanu „Trzeba pomagać mimo trudności”.

 Około godz. 1600 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wróciliśmy ubogaceni słowami Kazimierza Kardynała Nycza skierowanymi do nas w homilii wygłoszonej podczas Mszy św., dumni, że jesteśmy uczestnikami ruchu liczącego obecnie 54396  wolontariuszy skupionych w 2661 Szkolnych Kolach Caritas.

Janusz Palczewski

kierownik pielgrzymki

 

                                                                                                                                                   


Dzieci bezpieczne, bo widoczne
22.09.11

   Kolejna tura spotkań w Przysieku w ramach akcji "Jestem widoczny, jestem bezpieczny" współfinanasowanej przez Regionalny Program Operacyjny województwa kujawsko-pomorskiego, trwa. Dziś na porannych zajęciach gościmy: Szkołę Podstawową nr 11 z Torunia, Szkołę Podstawową z Lisewa oraz Szkołę Podstawową nr 18 z Torunia.

    Wyjątkowo barwne warsztaty przezentuje właśnie Toruńska Grupa Ratownictwa PCK. Obejrzyjmy fotografie z tych zajęć:


Podziękowanie dla Księdza Prałata Daniela Adamowicza
21.09.11

    „Szanowny Księże Prałacie,

 

wraz z moimi dziećmi chciałam Księdzu serdecznie podziękować za otrzymaną pomoc, jak również za tak szybką reakcję na moją prośbę. Otrzymana pomoc bardzo mi się przydała, bo dzieci nie są głodne chociaż na jakiś czas. Mogę też trochę posprzątać i uprać, żeby dzieci były czyste i spały pod czystą pościelą. Wszystko, co otrzymałam, było mi bardzo potrzebne. Ja nigdy w życiu nie dostałam niczego za darmo i do dziś nie mogę wyjść z podziwu takiego potraktowania mojej prośby. Chcę też za pośrednictwem Księdza podziękować całej Caritas Diecezji Toruńskiej. Nie ukrywam, że chciałabym pozostać pod Waszą opieką. Ja na nikogo nie mogę liczyć. Moi rodzice to niestety alkoholicy. Boję się bardzo, bo opieka społeczna straszy, że mogą zabrać mi dzieci, gdyż nie mam warunków. Gdybym miała materiał budowlany, mogłabym dobudować jeszcze jeden pokój. Wiele rzeczy potrafię sama zrobić, ale brak środków niweczy moje marzenia. Opieka społeczna straszy mnie odebraniem dzieci, ale pomóc mi nie chce. Ja bardzo kocham swoje dzieci i będę chodzić na kolanach, byle nie dopuścić do tego, żeby mi je odebrali.

            Raz jeszcze SERDECZNIE DZIĘKUJĘ za okazaną mi pomoc, natomiast ja za swej strony obiecuję modlitwę za Księdza i za całą Caritas.

Z Bogiem

Joanna z Aleksandrowa”

Ruszyła akcja "Jestem widoczny - jestem bezpieczny”. Ponad 8 tysięcy dzieci dostanie kamizelki (artykuł z Gazety Pomorskiej - AWE)
21.09.11

Czy po jezdni wolno jeździć na rolkach? - Nie! - pięcioletni Sebastian z Torunia nie miał wątpliwości. Jego koledzy z zerówki też.

 

Sebastian jest jednym z ponad setki dzieci, które wczoraj wzięły udział w akcji "Jestem widoczny – jestem bezpieczny”. Dzięki przedsięwzięciu organizowanemu przez Caritas Diecezji Toruńskiej maluchy z "zerówek” poznają zasady bezpiecznego poruszania się na drodze.

Kamizelki, gry i konkursy

- To akcja skierowana przede wszystkim do dzieci, ale chcielibyśmy, by trafiła także do dorosłych - wyjaśnia ks. Daniel Adamowicz, dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej. - Same kamizelki odblaskowe to tylko początek. Żeby akcja była skuteczna, musi być kontynuowana przez szkoły i rodziców.
W akcji weźmie udział ok. 1300 maluchów z całego regionu. Każdy z nich podczas wizyty w ośrodku Caritas w Przysieku dostanie kamizelkę odblaskową oraz ciepły posiłek. Na sześciolatków czekają również liczne konkursy z nagrodami i zajęcia w miasteczku drogowym.

- Chcemy, żeby dzieci przede wszystkim nauczyły się, jak poruszać się po jezdni i jak przechodzić przez przejście dla pieszych - wyjaśnia Adam Włodarczyk, koordynator do spraw profilaktyki toruńskiej straży miejskiej. - Żeby wiedziały, jak działa sygnalizacja świetlna.

Filip i SpongeBob

Zasady poruszania się po drodze tłumaczyła sześciolatkom Agnieszka Wasilewska z wydziału ruchu drogowego toruńskiej komendy policji. Pomocą był film, którego głównym bohaterem był kilkuletni Filip oraz SpongeBob - postać z popularnej kreskówki.

Co powinien zrobić Filip, gdy wsiądzie do samochodu? - Zapiąć pasy! - krzyczały chórem maluchy ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Toruniu i klaskały w ręce, widząc potakującego SpongeBoba.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przygotował konkursy z nagrodami. Największą frajdą dla maluchów było jednak miasteczko drogowe, w którym dzieci mogły przetestować swoje umiejętności.

Skieruj w prawo wzrok sokoli

Jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię? Dla maluchów z toruńskiej "piątki” to pestka. "Na chodniku przystań  bokiem, popatrz w lewo bystrym okiem, skieruj w prawo wzrok sokoli, znów na lewo spójrz powoli” - recytowały chórem, przechodząc przez pasy na miniaturowej jezdni.
Akcja potrwa do piątku. Caritas organizuje ją we współpracy z policją, strażą miejską, strażą pożarną, harcerzami, ratownikami PCK, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego i Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia.

 


Pomoc finansowa dla ofiar pożaru
20.09.11

    Dzisiaj Caritas Diecezji Toruńskiej wsparła rodzinę pogorzelców z parafii Radomno - zakupiliśmy dla nich cement za kwotę 4000 zł.


Bezpieczne spotkania w Przysieku trwają
20.09.11

   Właśnie powitaliśmy kolejnych uczniów klas "0", którzy w ramach akcji "Jestem widoczny, jestem bezpieczny" przyjechali do Przysieka na zajęcia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Wszyscy, ubrani w kamizelki, podążyli w grupach na zajęcia prowadzone: z ratownikiem medycznym ze Straży Pożarnej, przedstawicielką Straży Miejskiej i paniami z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

   Dziś gościmy:

- Szkołę Podstawową nr 28 z Torunia,

- Szkołę Podstawową nr 32 z Torunia,

- Szkołę Podstawową z Drużyn.

Na kolejne zajęcia przyjadą w dniu dzisiejszym: Zespół Szkół ze Złejwsi Wielkiej oraz Szkoła Podstawowa nr 23 z Torunia.


"Jestem widoczny, jestem bezpieczny" - akcja ruszyła!
19.09.11

   Dziś rozpoczęły się zajęcia dla pięcio- i sześciolatków w Przysieku na terenie Ośrodka Szkoleniowego Caritas Diecezji Toruńskiej, gdzie stanęło miasteczko drogowe. Podczas zajęć, przeprowadzonych m.in. przez pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu i Policji dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się pieszych na drodze, wzięły udział w konkursach, otrzymały kamizelki odblaskowe i zjadły wspólny posiłek. Uczniów zerówek gościć będziemy codziennie do końca tygodnia.

   W ramach tej akcji przekażemy dzieciom regionu 8000 kamizelek.

Akcję "Jestem widoczny, jestem bezpieczny" realizujemy we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Toruniu, Komendą Miejską Policji, Strażą Miejską w Toruniu, Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej, Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, Toruńską Grupą Ratownictwa PCK oraz toruńskim Hufcem Związku Harcerstwa Polskiego.

   Cieszymy się, że nasz wieloletni projekt wpisuje się w działania promujące RPO. Akcja „Jestem widoczny, jestem bezpieczny” jest w tym roku współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego.

Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęły: TVP Bydgoszcz, Gazeta Pomorska, Radio GRA i Radio PiK.


"Jestem widoczny, jestem bezpieczny" - program i grafik spotkań w Przysieku
15.09.11

 Już w przyszłym tygodniu, czyli w dniach: 19-23 września, w ramach akcji "Jestem widocznym, jestem bezpieczny", gościć będziemy w Przysieku dzieci z klas "O". Każde spotkanie przygotowane jest na 2 godziny. W ramach zajęć uczniowie uczestniczyć będą w:

1) zajęciach w miasteczku drogowym,

2) pogadance na podstawie krótkich filmów

3) pokazach ratownictwa przedmedycznego

4) konkursach z bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Uczestnicy ponadto otrzymają posiłek oraz kamizelki w zamówionej ilości.

Akcję "Jestem widoczny, jestem bezpieczny" realizujemy we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Toruniu, Komendą Miejską Policji, Strażą Miejską w Toruniu, Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej, Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, Toruńską Grupą Ratownictwa PCK oraz toruńskim Hufcem Związku Harcerstwa Polskiego.

   Cieszymy się, że nasz wieloletni projekt wpisuje się w działania promujące RPO. Akcja „Jestem widoczny, jestem bezpieczny” jest w tym roku współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego.

Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęły: TVP Bydgoszcz, Gazeta Pomorska, Radio GRA i Radio PiK.

 
BARDZO PROSIMY O ZWERYFIKOWANIE PONIŻSZYCH TERMINÓW I POTWIERDZENIE PRZYJAZDU E-MAILEM: torun@caritas.pl

Szkoły, które zaznaczone są na żółto, zostaną odwiedzone z pogadanką i kamizelkami. Terminy tych odwiedzin będą ustalone indywidualnie między placówkami a komisariatami policji.

Lp.

miejscowość

szkoła

 

Ilość dzieci

 

Termin

w Przysieku

 

Pogadanka

w szkole

1.

Białuty

SP

-

-

+

2.

Bobrowo

SP

23

20.09.11,

godz. 9.00

-

3.

Bratian

ZS

25

22.09.11,

godz.11.30

-

4.

Brąchnówko

SP

25

19.09.11,

godz.11.30

-

5.

Brodnica

SP nr 4

25

19.09.11,

godz.11.30

-

6.

Brodnica

SP nr 2

25

19.09.11,

godz.11.30

-

7.

Brodnica

SP nr 1

50

20.09.22,

godz.11.30

-

8.

Chełmno

SP nr 4

25

21.09.11,

godz.11.30

-

9.

Chełmża

SP

-

-

+

10.

Górzno

ZS

-

-

+

11.

Gruta

ZS

25

21.09.11,

godz. 9.00

-

12.

Hartowiec

SP

20

21.09.11,

godz.11.30

-

13.

Jajkowo

SP

23

21.09.11,

godz.11.30

-

14.

Koszelewy

SP

-

-

+

15.

Książki

SP

-

-

+

16.

Księży Dwór

ZS

25

22.09.11,

godz. 9.00

-

17.

Lisewo

ZSO SP

25

22.09.11,

godz. 9.00

-

18.

Łobdowo

SP

15

21.09.11,

godz.11.30

-

19.

Małe Łunawy

SP

25

22.09.11,

godz. 11.30

-

20.

Mroczno

SP

23

22.09.11,

godz. 11.30

-

21.

N. M. Lubawskie

SP

-

-

+

22.

Narzym

ZS

-

-

+

23.

Nowy Kobrzyniec

SP

8

22.09.11,

godz. 11.30

-

24.

Ostrowite

SP

12

23.09.11,

godz. 11.30

-

25.

Pokrzydowo

ZS

14

23.09.11,

godz.9.00

-

26.

Półwiesk Mały

SP

16

23.09.11,

godz.11.30

-

27.

Przysiek

SP

50

23.09.11,

godz.11.30

-

28.

Radziki Duże

SP

25

21.09.11,

godz.11.30

-

29.

Tereszewo

SP

-

-

+

30.

Toruń

SP nr 23

50

19.09.11,

godz.9.00

-

31.

Toruń

SP nr 7

25

20.09.11,

godz.9.00

-

32.

Toruń

ZS nr 28

25

20.09.11,

godz.9.00

-

33.

Toruń

ZS nr 16

25

21.09.11,

godz. 9.00

-

34.

Toruń

SP nr 17

-

-

+

35.

Toruń

SP nr 11

25

22.09.11,

godz.9.00

-

36.

Toruń

SP nr 15

50

23.09.11,

godz. 9.00

-

37.

Toruń

SP nr 9

50

23.09.11,

godz. 9.00

-

38.

Toruń

SP nr 5

50

19.09.11,

godz. 9.00

-

39.

Toruń

SP nr 18

25

22.09.11,

godz. 9.00

-

40.

Toruń

SP nr 32

26

20.09.11,

godz. 9.00

-

41.

Toruń

ZS nr 8

25

21.09.11,

godz. 9.00

-

42.

Toruń

SP 13

-

-

+

43.

Turza Wielka

SP

-

-

+

44.

Wąbrzeźno

SP

25

23.09.11,

godz.11.30

-

45.

Węgiersk

SP

21

19.09.11,

godz. 9.00

-

46.

Wielka Łąka

SP

26

19.09.11,

godz.11.30

-

47.

Wielkie Leźno

SP

16

21.09.11,

godz. 9.00

-

48.

Wielkie Rychnowo

SP

25

20.09.11,

godz. 9.00

-

49.

Zelgno

SP

-

-

+

50.

Zławieś Wielka

ZS

50

20.09.11,

godz. 11.30

-

51.

 

 

 

 

 

 


Wolontariusze na Krajowych Dożynkach Ekologicznych
13.09.11

    W sobotę, 10 września gościliśmy w Przysieku przedstawicieli wolontariuszy (harcerzy oraz uczniów V LO), którzy w maju pomagali w organizacji Festynu z okazji Dnia Dziecka "Bądźmy razem". Uczestniczyli oni w zorganizowanych w Przysieku Krajowych Dożynkach Ekologicznych, rozpoczętych Mszą św. Sobotni czas spędzili na rekreacji i wspólnym posiłku w Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Toruńskiej. Spotkanie było formą podziękowania za ich zaangażowanie w tegoroczny festyn.

    W tym dniu naszymi gośćmi była również dziewięcioosobowa rodzina państwa Skica, których cztery najstarsze latorośle uświetniły występem Eucharystię oraz dożynki.


Łóżka pielęgnacyjno-rehabilitacyjne
05.09.11

   Dzisiaj Caritas Diecezji Toruńskiej otrzymała od Caritas Polska 25 łóżek rehabilitacyjno-pielęgnacyjnych z materacami. Trafią one do wypożyczalni sprzętu na terenie naszej diecezji. Łóżka są nowe i na pewno posłużą przez wiele lat osobom cierpiącym.


"Jestem widoczny, jestem bezpieczny" - lista szkół
02.09.11

Poniżej prezentujemy listę szkół zgłoszonych do akcji "Jestem widoczny, jestem bezpieczny". O terminach spotkań poinformujemy indywidualnie szkoły. Dziękujemy za zainteresowanie naszym projektem.

 

 

miejscowość

powiat

adres

szkoła

Białuty

działdowski

13-240 Iłowo Osada ul. Kościelna 14

Szkoła Podstawowa

Bobrowo

brodnicki

Drużyny 54

Szkoła Podstawowa

Bratian

nowomiejski

13-300 Nowe Miasto Lubawskie

Zespół Szkół

Brąchnówko

toruński

Brąchnówko 18, 87-140 Chełmża

Szkoła Podstawowa

Brodnica

brodnicki

ul. Kolejowa 62

Szkoła Podstawowa nr 2

Brodnica

brodnicki

Ul. 3 Maja 2, 87-300 Brodnica

Szkoła Podstawowa

Brodnica

brodnicki

ul. Nowa 34, 87-300 Brodnica

Szkoła Podstawowa nr 4

Chełmno

chełmiński

os. Skłodowskiej 16

Szkoła Podstawowa

Chełmża

toruński

ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego

Szkoła Podstawowa

Gruta

grudziądzki

Gruta 70; 86-330 Mełno

Zespół Szkół

Hartowiec

działdowski

Hartowiec 40;13-220 Rybno

Szkoła Podstawowa

Jajkowo

brodnicki

87-313 Brzozie

Szkoła Podstawowa

Koszelewy

działdowski

Koszelewy 78,13-206 Płośnica,

Szkoła Podstawowa

Książki

wąbrzeski

87-22 Książki, ul. Szkolna 6

SP i Przedszkole  - pog.

Księży Dwór

działdowski

Księży Dwór 32

Zespół Szkół

Lisewo

chełmiński

ul. Toruńska 16

ZSO Szkoła Podstawowa

Łobdowo

wąbrzeski

87-207 Dębowa Łąka

Szkoła Podstawowa

Małe Łunawy

chełmiński

86-200 Chełmno, Małe Łunawy 21

SP

Mroczno

nowomiejski

Mroczno 22a; 13-324 Grodziczno

Szkoła Podstawowa

N. M. Lubawskie

działdowski

13-300 N.M.Lubawskie

Szkoła Podstawowa

Narzym

działdowski

13-240 Iłowo Osada ul. Kościelna 14

Zespół Szkół

Nowy Kobrzyniec

rypiński

87-515 Rogowo

Szkoła Podstawowa

Ostrowite

nowomiejski

Ostrowite 34; 13-334 Łąkorz

Szkoła Podstawowa

Pokrzydowo

brodnicki

87-312 Pokrzydowo

Zespół Szkół

Półwiesk Mały

rypiński

87-337 Wąpiersk

Szkoła Podstawowa

Przysiek

toruński

87-134 Zlawieś Wielka

SP

Radziki Duże

rypiński

Radziki Duże 9; 87-337 Wąpiersk

Szkoła Podstawowa

Toruń

toruński

ul. Łyskowskiego 28

Zespół Szkół nr 8

Toruń

toruński

ul. Rudecka 26-32

Szkoła Podstawowa nr 17

Toruń

toruński

ul. Żwirki Wigury 1

Szkoła Podstawowa nr 5

Toruń

toruński

ul. Kosynierów Kościuszkowskich 11

Szkoła Podstawowa nr 32

Toruń

toruński

ul. Przy Skarpie 13

Zespół Szkół nr 28

Toruń

toruński

ul. Gen. J.Bema 66

Szkoła Podstawowa nr 7

Toruń

toruński

ul. Osikowa 11

Szkoła Podstawowa nr 23

Toruń

toruński

ul. Wyszyńskiego 1/5

Szkoła Podstawowa nr 18

Toruń

toruński

ul. Gagarina 36

Szkoła Podstawowa nr 11

Toruń

toruński

ul. Rzepakowa 7/9

Szkoła Podstawowa nr 9

Toruń

toruński

ul. Paderewskiego 5/11

Szkoła Podstawowa nr 15

Toruń

toruński

ul. Dziewulskiego 2

Zespół Szkół nr 16

Toruń

toruński

87-100 Toruń, ul. Karsińskiego 45/47

SP

Turza Wielka

działdowski

Turza Wielka 57a; 13-214 Uzdowo

Szkoła Podstawowa

Wąbrzeźno

wąbrzeski

ul. Wolności 30

Szkoła Podstawowa

Węgiersk

Golub-Dobrzyń

Węgiersk 95

Szkoła Podstawowa

Wielka Łąka

Golub-Dobrzyń

87-410 Kowalewo Pomorskie

Szkoła Podstawowa

Wielkie Leźno

brodnicki

87-313 Brzozie

Szkoła Podstawowa

Wielkie Rychnowo

Golub-Dobrzyń

87-410 Kowalewo - Pomorskie

Szkoła Podstawowa

Zelgno

 

Chełmża

Szkoła Podstawowa

Zławieś Wielka

toruński

ul. Szkolna 6; 87-134 Zławieś Wielka

Zespół Szkół

Złotoria

toruński

ul. Pomorska11, 87-124 Złotoria

Szkoła Podstawowa

 

OSTATECZNA LISTA UCZESTNIKÓW INAUGURACJI WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM
09.11.10

LP.

MIEJSCOWOŚĆ

SZKOŁA/INSTYTUCJA

ILOŚĆ OSÓB

1

BRODNICA

OGNISKO CARITAS

44

2

BRZOZÓWKA

SKC BRZOZÓWKA

17

3

BYDGOSZCZ

CARITAS DIECEZJI BYDGOSKIEJ

950

4

CHEŁMNO

ŚWIETLICA im. Św. Wincentego

67

5

CHEŁMŻA

PLACÓWKA OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZA

22

6

DĘBOWA ŁĄKA

SKC w DĘBOWEJ ŁĄCE

30

7

DZIAŁDOWO

DZIAŁDOWSKIE CENTRUM CARITAS

150

8

GAŁCZEWO

PUBLICZNE GIMNAZJUM MIKOŁAJA KOPERNIKA

22

9

GOLUB

SKC PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ nr 1

39

10

GÓRSK

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GÓRSKU

46

11

GÓRZNO

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GÓRZNIE

39

12

GRUDZIĄDZ

GRUDZIĄDZKIE CENTRUM CARITAS

150

13

JABŁONOWO

ŚWIETLICA SIÓSTR PASTEREK

15

14

JEŻEWO

SZKOŁA PODSTAWOWA W CZERSKU ŚWIECKIM I JEŻEWIE

49

15

KOKOCK

SP KOKOCK

42

16

KOWALEWO POMORSKIE

SKC SZKOŁA PODSTAWOWA W KOLAWIE POMORSKIM

56

17

LISEWO

ZS LISEWO

44

18

ŁASIN

ZSP ŁASIN

55

19

MAŁKI/BOBROWO

SZKOŁAW PODSTAWOWA W MAŁKACH, GIMNAZJUM W BOBROWIE

40

20

MROCZNO

ZESPÓŁ SZKÓŁ W MROCZNIE

54

21

OSIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ W OSIU

70

22

OSTROWITE

SZKOŁA PODSTAWOWA W OSTROWITEM

44

23

PANIEWO

SZKOŁA PODSTAWOWA W PANIEWIE

38

24

PRZYSIEK

OŚRODEK SZKOLENIOWY

20

25

SZPETAL GÓRNY

SZKOŁA PODSTAWOWA

50

26

TORUŃ

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 11

50

27

TORUŃ

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23

30

28

TORUŃ

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1

70

29

TORUŃ

SKC ZS nr 28

52

30

TORUŃ

SKC ZS nr 16

17

31

TORUŃ

ZS nr 15

32

32

TORUŃ

OŚRODEK ADOPCYJNO-OPIEKUŃCZY

30

33

TORUŃ

OGNISKO CARITAS

50

34

TORUŃ

GIMNAZJUM  nr 24

34

35

TORUŃ

SZKOŁA PODSTAWOWA nr 6

53

36

TORUŃ

SZKOŁA PODSTAWOWA nr 5

37

37

WĄBRZEŹNO

URŻAD MIASTA

11

38

WĄBRZEŹNO

GIMNAZJUM NR 1

21

39

WIELKA ŁĄKA

SZKOŁA PODSTAWOWA W WIELKIEJ ŁĄCE

50

40

WŁOCŁAWEK

CARITAS DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ

212

41

ZELGNO

SKC W ZELGNIE

79