Rekolekcje dla Opiekunów Szkolnych Kół Caritas
25.02.19

          Serdecznie zapraszamy Opiekunów Szkolnych Kół Caritas na Rekolekcje Wielkopostne, które odbędą się w dniach: 22-24 marca w Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Toruńskiej w Przysieku. W tym roku będą one połączone z ważnym dla szkół projektem Wolontariusze Szkolnych Kół Caritas diecezji toruńskiej dla bezpieczeństwa środowisk szkolnych i senioralnych.

Rekolekcje poprowadzi O. Maciej Ziębiec (CSsR), który otrzymał od Papieża Franciszka mandat na misjonarza miłosierdzia.

         Zapisy przyjmujemy e-mailem: torun@caritas.pl . Decyduje kolejność zgłoszeń.

30 500 zł trafiło do beneficjentów
07.02.19

30 500 zł trafiło do beneficjentów!

Dzisiaj o 11.00 w Teatrze Baj Pomorski odbył się finał 11. edycji akcji Caritas Diecezji Toruńskiej "Warto być bohaterem", w którym udział wzięło 300 uczniów z 13 szkół spośród 50, uczestniczących w projekcie. Podczas uroczystości wręczyliśmy 3 czeki pieniężne: 4000 zł niepełnosprawnej 12-letniej Angelice Boczek, 5000 zł mamie cierpiącego na autyzm Mikołaja Jurewicza Piotrowicza i 21 500 zł na stypendia dla 50 dzieci Syryjskich (na ręce Ks. Pawła Antosiaka z organizacji "Pomoc Kościołowi w potrzebie"). W uroczystości uczestniczyła Kujawsko-Pomorska Wicekurator Oświaty, Maria Mazurkiewicz, która w słowach skierowanych do młodych powiedziała: "Dzieci w Syrii straciły domy, zdrowie, niektóre nie mają już rodziców, ale pomimo wszystko starają się uczyć, bo nawet jeśli nie mamy już nic, to zawsze pozostanie nam to co w sercu i w głowie".

Muzycznie spotkanie oprawiły "Psotki Śmieszki" z Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu i wolontariusze Szkolnego Kola Caritas Szkoły Podstawowej nr 4 w Brodnicy z Księdzem Dariuszem Pukalskim, który porwał wszystkich do zabawy.
Dziękujemy za udział w akcji księżom, siostrom zakonnym, nauczycielom, dyrektorom szkół, uczniom i wolontariuszom! Szczególne podziękowania kierujemy do Anety Skawskiej, opiekunki Szkolnego Kola Caritas SP nr 7 w Toruniu za wystąpienie podczas uroczystości oraz do wolontariuszy z CKU Gronowo z Marią Gumowską.


Twój e-PIT
01.02.19

     Od tego roku każdy podatnik będzie rozliczany przez Urząd Skarbowy. Nowość polega na tym, że jeżeli nie chcemy wnosić żadnym zmian do rozliczenia, nie musimy nic robić. Gdy natomiast zamierzamy nanieść poprawki, polegające np. na wpisaniu, jakiej organizacji (OPP) chcemy przekazać 1% podatku, można to łatwo zrobić w Internecie, dzięki usłudze Twój e-PIT, dostępnej od 15 lutego. Chcąc przekazać 1% podatku podopiecznym Caritas Diecezji Toruńskiej, wpisujemy nr KRS 0000225584.

            W przypadku, gdy w ubiegłym roku wskazaliśmy (lub nie wskazaliśmy) w rozliczeniu konkretną organizację, Urząd Skarbowy powtórzy ten zapis.

Każdy rencista i emeryt może przekazać 1% podatku na Caritas Diecezji Toruńskiej
01.02.19

Każdy czas jest dobry, aby czynić dobre rzeczy. Najprostszą z nich wydaje się przekazanie 1% choćby z najniższej renty czy emerytury. Zapraszamy Was, abyście zechcieli Państwo czynić dobro razem z Caritas Diecezji Toruńskiej.

Jak to zrobić?

Emeryt lub rencista, aby przekazać 1% podatku, wypełnia krótkie oświadczenie PIT-OP, które można pobrać z Internetu lub z Urzędu Skarbowego i złożyć do 30 kwietnia.

Oświadczenie to jest proste do wypełnienia – mamy w nim tylko 5 krótkich rubryk, w tym nr KRS – dla Caritas Diecezji Toruńskiej to 0000225584. Można je wypełnić odręcznie przy okazji pobierania druku.

Dlaczego warto?

Przekazując 1% podatku dla podopiecznych Caritas Diecezji Toruńskiej, pomagamy osobom ubogim, chorym i niepełnosprawnym. Dzięki tym środkom Caritas może opłacić podopiecznym leczenie, zakup leków, finansować rehabilitację, kosztowne operacje, w szczególnych zdarzeniach losowych pomóc pogorzelcom czy osobom dotkniętym kataklizmami pogodowymi.