Święto prawdziwych pasji
27.04.18

W Brodnicy odbył się I Przegląd Teatralny Osób Niepełnosprawnych.

20 kwietnia na scenie Brodnickiego Domu Kultury wystąpiło 9 zespołów, a na widowni zasiadło ponad 200 osób. Pomysłodawcą imprezy był Środowiskowy Dom Samopomocy w Brodnicy, prowadzony przez Brodnickie Centrum Caritas. W planach miało to być kameralne wydarzanie, ale zamieniło się w prawdziwe święto teatru. „Jesteśmy tu nie po to, aby rywalizować, ale, by się wzajemnie poznawać i dzielić się swoimi talentami. Cała reszta jest miłym dodatkiem” – mówi Sylwia Blinkiewicz, kierownik ŚDS w Brodnicy. Na to święto przyjechali przedstawiciele jednostek z: Działdowa, Golubia-Dobrzynia, Grudziądza, Kowalewa Pomorskiego, Nowego Miasta Lubawskiego, Torunia, Blizna, Iławy oraz oczywiście z Brodnicy.


Fragment listu na Niedzielę Miłosierdzia
05.04.18

 " [...]Niedziela Miłosierdzia Bożego to także święto patronalne Caritas. A zatem jest to szczególna okazja, aby wypowiedzieć słowo uznania i wdzięczności pod adresem wszystkich pracowników i wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas oraz Szkolnych i Akademickich Kół Caritas. Przez wasze wrażliwe serca i pomocne dłonie Duch Święty pociesza strapionych, niesie konkretną pomoc w trudnościach oraz wielu naszym siostrom i braciom przywraca utraconą godność. Bogu niech będą dzięki za wszystkich, którzy przynagleni Jego Duchem spieszą z pomocą swoim bliźnim, spontanicznie włączając się w akcje i dzieła charytatywne. Radością napełnia fakt, że w ciągu roku działalność charytatywną Kościoła w Polsce podejmuje ponad 800 instytucji realizujących 5 tysięcy różnego rodzaju dzieł, z których pomoc dociera do 3 milionów potrzebujących [...]

Caritas funkcjonuje m.in. dzięki ofiarom i darom rzeczowym, pochodzącym od osób prywatnych oraz wpłatom 1% z podatku dochodowego, a także dzięki wpływom z akcji dobroczynnych, darowizn, subwencji i dotacji, pochodzących od krajowych lub zagranicznych instytucji państwowych, samorządowych i społecznych. Już teraz wyrażamy wdzięczność wszystkim darczyńcom wspierającym działalność charytatywną oraz tym, którzy zechcą złożyć ofiarę zbieraną w Niedzielę Miłosierdzia do puszek w całej Polsce dla podopiecznych Caritas. Niech Maryja Matka Miłosierdzia wyjedna nam wszystkim obfitość łaski u swego Syna.

Wszystkim Wam, Siostry i Bracia udzielamy pasterskiego błogosławieństwa."

Podpisali: Pasterze Kościoła w Polsce
obecni na 378. Zebraniu Plenarnym KEP
w Warszawie, w dniu 14 marca 2018 r.