W przysieckiej bursie już po kolędzie
22.01.19

W dzień kolędy od samego rana w bursie wszyscy krzątali się po swoich pokojach, wycierając z szafek choćby najmniejszy kurz. Punkt 17:47 każdy zebrał się pod bursową kaplicą – jedni w klapeczkach, drudzy w obcasach. Jedni w sweterkach, drudzy w sukienkach. Ale co łączy ich wszystkich - oczywiście uśmiech. Nawiedził nas Księdza Biskup. Krótkie powitanie, wejście do kaplicy, gdzie odbyła się modlitwa. Następnie cały pochód z kolędą na ustach rusza w głąb bursy. Studentki i studenci w swoich „małych mieszkankach” po kolei otrzymują błogosławieństwa, książki i ubrania w szafie pokrapiane są wodą święconą i okadzane, a tymczasem na korytarzu słychać dźwięk gitary i piękne głosy śpiewających bursowiczów. Kolęda dobiega końca – w głównym hallu wszyscy zebrali się na parę grupowych zdjęć, po których przychodzi chwila pożegnania. W końcu żacy wracają do swojego studenckiego życia, po drodze do pokoi wdychając mocny zapach kadzidła…

 

Aniela Olbrych

7 lutego zapraszamy na finał akcji „Warto być bohaterem”
07.01.19

Akcja „Warto być bohaterem”, którą podsumowaliśmy na lodowisku Tor-Tor, będzie miała swój uroczysty finał z przekazaniem czeków beneficjentom w dniu 7 lutego o godz. 11.00 w toruńskim teatrze „Baj Pomorski”.

 

Już teraz zachęcamy do przesyłania drogą mailową torun@caritas.pl zgłoszeń grup uczniów ze szkół (z podaniem ilości młodzieży i opiekunów), które chciałyby wziąć udział w uroczystym finale w dniu 7 lutego. O przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność, gdyż sala mieści tylko 300 osób.

Przypominamy, że 11.edycja akcji „Warto być bohaterem” przyniosła 30 500 zł, które zostały zebrane przez uczniów z 50 szkół. W Baju Pomorskim gościć będziemy osoby, dla których zbieraliśmy pieniądze. 21 500 zł przekażemy na stypendia dla 50 dzieci syryjskich, 5000 zł trafi do 8-letniego Mikołaja z Torunia, który cierpi na autyzm, a 4000 zł otrzyma niepełnosprawna Angelika mieszkająca w Małkach.