Dziękuję
26.06.18

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować ludziom dobrej woli oraz Caritas Diecezji Toruńskiej. W tej chwili zakończył się kolejny etap rehabilitacji, którą tylko dzięki Wam mogłem odbyć.

Przede mną jeszcze bardzo długa droga, ale każda rehabilitacja daje efekty. W tej chwili już mogę powoli łapać małe i lekkie przedmioty oraz obracać je. Wcześniej takiej możliwości nie miałem. Ogólnie cała lewa ręka, która jest porażona, zaczyna coraz lepiej pracować. Rehabilitacja jest ciężka, ale wszystko odbywa się pod okiem wyspecjalizowanej kadry. Mam wykonywane masaże całej ręki, ćwiczenia indywidualne z fizjoterapeutą oraz hydromasaże wodne rąk i nóg. Długa i ciężka droga przede mną, ale się nie poddam i będę dalej walczył o powrót do jak najlepszej sprawności.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za wsparcie. Mam nadzieję że pomożecie mi w kolejnych rehabilitacjach, abym mógł wracać do pełnego zdrowia.

Rafał Mucha


Sprawozdanie merytoryczne 2017
20.06.18
Przyjmujemy zgłoszenia na akcję "Jestem widoczny, jestem bezpieczny"
20.06.18

 

W tym roku po raz dziesiąty, wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, realizujemy projekt "Jestem widoczny, jestem bezpieczny". Do udziału w nim zapraszamy najmłodszych: klasy 0 i I szkół podstawowych oraz przedszkola. W Ośrodku Szkoleniowym Caritas Diecezji Toruńskiej w Przysieku zorganizujemy spotkania podobne do ubiegłorocznych, podczas których uczestnicy zdobędą wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną w miasteczku drogowym, przygotowanym przez WORD. Zajęcia te będą realizowane dla 500 dzieci przez Komendę Miejską Policji, Straż Miejską w Toruniu oraz toruński WORD w dniach: 10-14 września br. 

Zgłoszenia grup przyjmujemy drogą elektroniczną: torun@caritas.pl lub telefonicznie 56 674 44 01. Zajęcia potrwają 2 godziny - rozpoczęcie o 9.00 lub o 11.30. Prosimy czekać na potwierdzenie. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc liczy się kolejność zgłoszeń.


W ramach projektu dzieci otrzymają kamizelki odblaskowe. W sumie w tym roku przekażemy 500 kamizelek i ponad 7000 opasek odblaskowych.

 

Rachunek wyników OPP 2017
20.06.18
Informacja dodatkowa do sprawozdania OPP 2017
20.06.18
Bilans OPP
20.06.18