Akcja charytatywna seniorów na rzecz chorego dziecka
10.05.19

Akcja  charytatywna  seniorów  na  rzecz  chorego  dziecka

Podopieczni Dziennego Domu Pobytu dla Seniorów Toruńskiego Centrum „Caritas”  są rodzicami i dziadkami, a niejednokrotnie  także  pradziadkami. Dobrze wiedzą, jak wielki ból i bezradność czuje matka i ojciec, gdy sami nie mogą pomóc swojemu choremu potomstwu, gdy brak pieniędzy na leczenie sprowadza zagrożenie dla zdrowia i życia dziecka.

Mimo swojej skromnej sytuacji materialnej seniorzy znaleźli sposób, żeby pomóc  rodzinie jednego z chorych  dzieci, którego leczenie wspiera Caritas Diecezji Toruńskiej. Po przeczytaniu artykułu w „Świadectwie”, w DDPdS zapadła jednogłośna decyzja: my też możemy pomóc! Zaproponowana przez kierowniczkę Domu formuła spodobała się wszystkim podopiecznym i całej kadrze placówki. Postanowiono, że podczas Wielkiego Tygodnia, w ramach warsztatów kulinarnych, seniorzy wypieką tradycyjne babeczki wielkanocne, które po odpowiednim udekorowaniu i  zapakowaniu, zostaną rozprowadzone za dobrowolny datek wśród społeczności  oraz  Przyjaciół Domu jako ciasto do koszyczka ze święconką.

Zgodnie z planem do działań charytatywnych włączyli się wszyscy. W rezultacie wypieczono i udekorowano  prawie 200 babeczek, za które zebrano łącznie 530 złotych. Tuż po Wielkanocy pieniądze przekazane zostały do Caritas Diecezji Toruńskiej  z przeznaczeniem na leczenie chorego  dziecka, któremu patronuje CDT.

Kochani Seniorzy, bardzo Wam dziękujemy za wrażliwość i Wasze dobre serca!

Hanna Dobromilska