Pomagamy niepełnosprawnym.
29.08.08

Caritas naszej diecezji pomogła w budowie podjazdu dla niepełnosprawnych przy domu zamieszkiwanym przez 6-osobową Rodzinę we wsi Gałkowo, gm. Golub-Dobrzyń.

 

Dzięki naszemu wsparciu niepełnosprawna dziewczynka będzie mogła bez problemu komunikować się z otoczeniem.


Darowizna firmy „MB-STUDIO”.
22.08.08

Firma MB-STUDIO sp. z o.o. przekazała po raz kolejny kurtki zimowe i jesienne na rzecz Caritas naszej diecezji. Łącznie otrzymaliśmy już 313 sztuk.

 

Odzież trafiła do mieszkańców Bursy Akademickiej w Przysieku oraz Bursy w Brodnicy.

 

W imieniu obdarowanych DZIĘKUJEMY!


Program PEAD 2008!
22.08.08

W tym tygodniu Caritas naszej diecezji rozpoczęła II etap programu PEAD 2008. Magazyn zapełnia się produktami żywnościowymi, które od poniedziałku zaczną trafiać do potrzebujących osób z terenu całej diecezji.

 

Przyjęliśmy do tej pory ok. 1000 ton żywności, a do przyjęcia mamy jeszcze ponad 700 ton.

 

W realizacji programu wspierają nas sprawdzeni, kompetentni i bardzo sprawni w realizacji zadania partnerzy – Gminy, które poprzez Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej zajmują się w części dystrybucją żywności dla najbardziej potrzebujących rodzin ze swego obszaru.

 

W ubiegłym roku koszt realizacji programu przekroczył kwotę 120 000 zł. Jego kontynuacja możliwa jest dzięki wsparciu darczyńców, sponsorów oraz przekazanym wpłatom z 1% podatku, za co serdecznie DZIĘKUJEMY!


Dziękujemy za 1%!
13.08.08

Działalność Caritas Deicezji Toruńskiej opiera się przede wszystkim na pomocy ludzi dobrej woli. To dzięki sponsorom, darczyńcom, a od kilku lat również podatnikom, możliwe jest urzeczywistnianie chrześcijańskiego miłosierdzia.

Dziękujemy za obywatelską, a przede wszystkim świadomą postawę. Przekazując 1% swojego podatku wsparliście Państwo działalność charytatywną i opiekuńczą Caritas, podejmowane działania na rzecz rodzin  osób będących w trudnej sytuacji życiowej, pomoc osobom niepełnosprawnym, inicjatywy na rzecz przeciwdziałania patologiom społecznym i wiele innych.

Niniejsze środki zostaną rozdysponowane na ważną działalnośc Caritas w obszarze wsparcia rodziny i szkoły w procesie wychowania dzieci i młodzieży. Od 10 lat realizujemy program "Wychowanie przez wolontariat" - na dzień dzisiejszy tworzą go 202 Szkolne Koła Caritas, czyli prawie 6 000 wolontariuszy! W specjalnie przygotowanym Ośrodku Szkleniowym - Centrum Wolontariatu w Przysieku - niemalże w każdy weekend szkolimy młodych wolontariuszy.

Kwota uzyskana dzięki Państwa wsparciu to 440 999,20 zł!

DZIĘKUJEMY!